• Studium
  • Jak si vybrat jazykový kurz

Jak si vybrat jazykový kurz

 

Jak si vybrat jazykový kurz

Při výběru jazykové školy je dobré přečíst si pár tipů, jistě vám pomohou při vašem výběru. 

  • Pokud chcete intenzivní výuku a výrazný pokrok v krátkém čase, zvolte kurz v zemi, kde žijí rodilí mluvčí.
  • Jestli rádi poznáváte exotické země, vydejte se na jiný kontinent. Jazykový kurz může obohatit vaši dovolenou nebo pracovní pobyt. 
  • Podívejte se, jaké má škola certifikáty a ocenění. Tím máte větší záruku, že dáváte své peníze profesionálům.
  • Jeďte pokud možno bez přátel a příbuzných. Budete muset mluvit i ve chvílích, kdy nebudete ve škole.
  • Najděte dobrou agenturu. Většinou mají velké zkušenosti, mnoho informací, které na webu nenajdete – například reference a zpětnou vazbu studentů, kteří se z kurzu vrátili. 

 

Kdo vám pomůže vybrat jazykový kurz

Princip jazykových pobytů v zahraničí spočívá v tom, že student se ocitá v prostředí, kde může mluvit jen cizím jazykem. A to i ve chvílích, kdy není ve škole. Vyvarujte se proto skupinovým kurzům, kam se hlásí i další čeští studenti. Vyhněte se agenturám, které vám vnucují jednu dvě konkrétní školy. Hrozí, že vybraný jazyk, který jste se přijeli naučit, uslyšíte pouze v placených lekcích a zbytek pobytu budete mluvit česky. Rozhodně se vyplatí návštěva agentury, která má dlouholeté zkušenosti a v nabídce velký výběr. Nebojte se na všechno zeptat. Opravdoví profesionálové si nejdříve vyslechnou vaši představu a podle toho vám navrhnou pobyt na míru. 

 

Typy jazykových kurzů

Je třeba si dopředu rozmyslet, co by vám měl jazykový kurz v zahraničí přinést. Existují intenzivní jazykové kurzy nebo lekce pro odborníky či obchodníky. Můžete studovat i individuálně bez spolužáků. Pokud potřebujete certifikát, existuje pestrý výběr možností. Můžete pobyt na zahraniční jazykové škole spojit i s rodinnou dovolenou. Zajímavé je, že školy se zaměřují na věkové skupiny – například juniory nebo kategorii 50+.    

 

Jak vybrat kurz pro dceru nebo syna

Osobní návštěvu agentury doporučujeme zejména u kurzů pro juniory. Školy mají pestrý výběr volnočasových aktivit a je mezi nimi velký rozdíl. Je důležité probrat všechna specifika a požadavky s ohledem na zájmy a osobnost dítěte. Přece jen – kurzy jsou v době prázdnin a dítě by se mělo učit i bavit.

 

Kam chcete jet?

Možností je mnoho a například angličtinu můžete studovat po celém světě. Tradičním prostředím je pochopitelně Velká Británie, kde mají školy obrovskou prestiž a dlouholetou tradici. Zajímavé je studium angličtiny u moře – třeba na Maltě nebo Kypru. Tam lze trávit příjemný čas na pláži i s rodinou. Můžete vyjet i mimo Evropu, třeba do USA, Austrálie nebo na Nový Zéland. A studium spojit s cestováním nebo studiem či prací. Pro milovníky asijské kultury doporučujeme studovat angličtinu třeba v Indii v Džajpuru nebo Goa.     

 

Jak vybrat vhodnou školu

Nabídka jazykových škol je pestrá a pro laika je těžké se zorientovat. Určitým vodítkem jsou akreditace a ocenění, kterými jsou školy ověnčené. Institutů je celá řada a jejich služby se liší. Proto je vhodná osobní schůzka se zástupcem zprostředkovatelské agentury. Díky každodennímu kontaktu se školami, řadě zkušeností a oku profesionála vám agent doporučí takový kampus, který bude korespondovat s vašimi požadavky. Proto je nutné vždy sdělit celkovou představu dříve, než agentura vypracuje nabídku. V případě, že nemáte konkrétní představu, tak společně najdeme tu správnou variantu.