• Studium
  • Jaké zvolit ubytování při jazykovém pobytu

Jaké zvolit ubytování při jazykovém pobytu

[[A1]]

Jedete na jazykový kurz, jaké zvolit ubytování?

Pokud jedete na jazykový kurz, výběr ubytování může zásadně ovlivnit váš dojem. Pokud si vyberete správně, učení vás bude ještě víc bavit. Obecně platí, že většina jazykových škol nabízí ubytování v hostitelských rodinách, školních rezidencích nebo studiích a apartmánech. Jak si tedy vybrat?

[[A1]]

Hostitelské rodiny

Hostitelské rodiny jsou ideálním kompromisem

Kvalitní jazykové školy spolupracují s hostitelskými rodinami řadu let. Mají ověřeno, kde a u koho jejich studenti bydlí. Ubytování v rodinách bývá nejlevnější variantou a je to pro studenty rozhodně zajímavá zkušenost. Poznáte každodenní život lidí v cizí zemi a můžete s členy rodiny mluvit jejich jazykem. Nicméně ubytování v rodině vyžaduje jistou dávku přizpůsobivosti. Je třeba vnímat a ctít pravidla rodiny, domovní řád a čas společného stolování.

[[A1]]

Školní rezidence

Školní rezidence

Kdo má raději soukromí, ale i společnou zábavu, tomu doporučujeme školní rezidenci. Tento způsob ubytování je oproti rodinám naprosto nezávislý. Vybrat si můžete jednolůžkový nebo vícelůžkový pokoj, každopádně jste ale neustále ve společnosti dalších studentů ze všech koutů světa. Je to skvělá příležitost poznat nové kultury a rozšířit si obzory.

[[A1]]

Apartmány

Apartmány pro náročné

Těm, kteří preferují naprosté soukromí, vždy radíme zvolit si ubytování v samostatných apartmánech nebo studiích. Jsou to v podstatě pronajaté byty, plně vybavené a v zajímavých lokalitách.