Proč se nebát poslat dítě na jazykový pobyt do zahraničí

Většina rodičů si každým rokem klade otázku, kam poslat svého puberťáka na prázdniny. Naším tipem je jazykový pobyt v zahraničí. Dítě může odjet na týden i měsíc, otrká se, pozná nové kamarády a zlepší se v gramatice i konverzaci. Kvalitních jazykových škol je celá řada – v Evropě i vzdálenějších destinacích. Výběr není snadný, ale spíš díky pestré nabídce. Je třeba zvážit osobnostní zralost dítěte, jeho jazykovou úroveň a vybrat takový kurz, kde dcera nebo syn může rozvíjet i své oblíbené koníčky. Jazykové kurzy jsou v drtivé většině o prázdninách. Proč je dětem nezpříjemnit?

Časté otázky rodičů

Mnoho rodičů se ptá, který jazykový kurz je vhodný, kdo se o děti postará a co dělat ve chvílích, kdy se dětem stýská. S tím vším ale jazykové školy počítají a bez toho by vlastně nemohly fungovat. Zaměstnávají profesionální lektory i zkušené vychovatele. Program je naplánován tak, že se děti nenudí. Většina škol přijímá do kurzů děti od 12–14 let, v tomto věku už jsou děti samostatnější. Některé školy ale nabízejí program, kde je věková hranice již 8 let. Samozřejmě, rodiče znají povahu svých dětí nejlépe a sami posoudí, od kolika let je vhodné poslat je na první samostatnou cestu do zahraničí. Uklidnit by vás mohlo i to, že jste celou dobu v kontaktu s agenturou, která vám kurz zprostředkovává. Budete vědět, pokud se něco stane.

Péče o studenta juniora od rána do večera

Jazykové kurzy pro juniory i letní a zimní kempy jsou koncipovány tak, že od příletu až po odlet je o děti plně postaráno. Děti nezůstávají nikdy bez dozoru.

  • Na letišti je přivítají zástupci školy, odvezou do místa ubytování, seznámí je s prostředím. 

  • Hned první pracovní den začíná jazykový kurz pod vedením lektora.

  • Děti jsou rozděleny do skupin podle věku i úrovně jazyka a tomu také odpovídají odpolední, večerní i víkendové programy.

  • Vedle studia jazyka školy pořádají mnoho zajímavých doprovodných aktivit. Sportovní soutěže se střídají s kulturními akcemi. Procházky a výlety jso doplněny o samostatný program, na kterém se podílejí samy děti.

  • Pobyt je samozřejmě s plnou penzí.

Díky novému zábavnému prostředí se studenti mezi sebou rychle otrkají. Mají šanci navázat přátelství s dětmi z jiných zemí a kultur. Pobyt je jednoznačně velkou zkušeností – dětem v tak mladém věku se otevírá celý svět. Studenti se učí samostatnosti, rychlé orientaci v nových životních situacích a připraví se na budoucí život.

Jsou jazykové kurzy pro děti od 8 do 17 let bezpečné? Mají se rodiče obávat? Samozřejmě, že ne. O studenty je dobře postaráno 24 hodin denně. Dobře ale vybírejte školu, prostředí i destinaci, kam dítě pojede.