Proč studovat v zahraničí?

Proč se vyplatí investice do studia v zahraničí a co vám přinese jazykový kurz mimo Českou republiku? Pokud se učíte cizí jazyk doma, možná máte silnou vnitřní motivaci a získáte potřebné základy. V domácím prostředí je ale téměř nemožné se rozmluvit a už vůbec ne naučit se v cizím jazyce myslet. Výrazně rychleji se však naučíte i za krátkou dobu v zahraničí. Výhody jsou na vaší straně. Budete pod odborným dohledem lektora, jste hozeni do vody a mluvit musíte i ve chvílích, kdy nejste ve škole, podporujete se se spolužáky navzájem. A studium je tak intenzivní, že nelze se znalostmi zůstat stát na místě. 

Proč studium v zahraničí?

Propojte dovolenou s výukou jazyka. Stačí si jen vybrat, kam chcete jet. Pokud chcete poznat památky a ruch velkoměsta a hledáte kurz angličtiny, zvolte školu třeba v Londýně. Můžete i trávit čas u moře – pak vám doporučujeme kurzy na Maltě. Dá se studovat v exotickém prostředí nebo za oceánem. Lze studovat i u našich sousedů a vyjet jen na týden nebo na dva. Díky jazykovým kurzům jste obklopeni cizím prostředím, plně se soustředíte na výuku a zdokonalování a navíc se jazyk učíte prakticky neustále – každý den ve škole, odpoledne při kontaktu se spolužáky a novými přáteli. Výsledný efekt v porovnání s učením se doma je obrovský.

Jazyková škola se vyplatí, odborníci vědí jak na to

Často se setkáváme s názorem, že stačí odjet za prací do zahraničí a není nutné platit za jazykovou školu. Jistě, k práci na farmě vám běžná komunikační úroveň s chybami stačí. V případě, že chcete pracovat tam, kde je nutné mluvit a psát v cizím jazyce, vyžadují zaměstnavatelé minimálně středně pokročilou úroveň. Hodí se i certifikáty – například při hledání nového zaměstnání nebo ke studiu. Znalosti nabyté ve škole jsou výsledkem logického procesu, nejsou pouze odposlouchané. Proto se uchovávají déle a po dosažení určité úrovně je lidský mozek přijme natrvalo – i kdybyste do konce života danou řeč již nikdy nepoužili. To je však možné pouze při cíleném, profesionály vedeném studiu.

Chcete se naučit anglicky, německy, francouzsky, italsky v krátkém čase? Vyjeďte do zahraničí na jazykový pobyt. Podle odborníků je to jeden z nejefektivnějších způsobů, jak se v cizím jazyce výrazně zlepšit.