[[A1]]

Vše o kurzech a zkouškách

Nevyznáte se v seznamu zkoušek na jazykových školách? Připravili jsme pro vás pomocníka. Vysvětlíme vám nejčastější názvy kurzů a co znamenají.

[[A1]]

Standardní, intenzivní, individuální a speciální kurzy

Pokud vybíráte vhodný jazykový kurz na míru, je dobré si uvědomit, co vám má přinést. Vedle standardních jazykových kurzů nabízíme možnost přípravného studia pro různé typy certifikátů, individuální studium nebo kurzy s obchodní tematikou. Přehled vám pomůže, pokud chcete odjet na jazykový pobyt a rozhodujete se, který typ je ten nej právě pro vaše potřeby.   

[[A1]]

General English - Standard Course

Tento typ kurzu nabízí studentům možnost rozdělení samotné výuky a volného času. Během vyučování se klade velký důraz na komunikaci, poslech, čtení a psaní spolu s procvičováním gramatiky a slovní zásoby. A zároveň zbývá čas i na zábavu.

[[A1]]

General English - Intensive Course

Doporučujeme všem, kteří se potřebují hlouběji zaměřit na výuku. Ať už jste úplní začátečníci nebo si přejete vypilovat své jazykové znalosti, tento kurz je odrazovým můstkem k dosažení vašich cílů. Lektoři kladou větší důraz na gramatiku a konverzaci, tudíž je potřeba obětovat část volného času. Intenzivní kurzy garantují efektivní vývoj v relativně krátkém časovém období. 

[[A1]]

Cambridge Preparation (Exam Course + Certificate) - příprava na zkoušky FCE a CAE

Pokud potřebujete certifikát, čtěte dál. V tomto kurzu máte možnost získat mezinárodně uznávaný diplom FCE (First Certificate in English) nebo CAE (Certificate in Advanced English). Jedná se o nejznámější jazykové zkoušky, které zvyšují vaši cenu na pracovním trhu. Pokud máte v životopisu FCE nebo CAE, máte větší šanci, že práci dostanete. Tento typ kurzu je možné absolvovat při minimální délce pobytu 10 týdnů. Důležitá je i samotná pokročilost studenta, vstupní jazykové znalosti by měly odpovídat úrovni pokročilý. Pokud si nejste jisti, rozhodně svůj plán nevzdávejte. Je možné studovat první týdny standardní kurz General English a poté plynule přejít na přípravné kurzy ke zkouškám.

[[A1]]

TOEFL Preparation (Exam Course + Certificate) - příprava na zkoušky TOEFL

Cílem kurzu je získání certifikátu a úspěšného absolvování zkoušky TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Tuto zkoušku většinou potřebujete, pokud se hlásíte na některou z univerzit. Kurz vás připraví na všechny části testu – lektoři se zaměřují na poslech, psaní i čtení.

[[A1]]

IELTS Preparation - příprava na zkoušky ILETS

Zkouška IELTS (International English Language Testing System) prověřuje, jak je student připraven na studium na univerzitě. Dá se obecně říci, že tuto zkoušku nelze neudělat. Výsledky jsou totiž odstupňovány a tak jde hlavně o konečný součet bodů. V testu se hodnotí poslech, čtení, porozumění textu, psaní a praktické dovednosti. Univerzity od uchazečů zpravidla požadují dosažení 6–7 bodů.

[[A1]]

Business Diploma - obchodní kurzy

Cílem lektorů je především rozvíjení jazykových schopností studenta. Tak, aby obstál při práci a komunikaci v oblasti mezinárodního obchodu. K získání závěrečného diplomu je většinou potřeba úspěšně absolvovat 12 týdnů studia.

[[A1]]

Speciální a odborné kurzy

V těchto kurzech uplatníte hlavně své zájmy a představy o trávení volného času. Kurzy jsou spojené s mnohými sportovními či jinými aktivitami: surfování, potápění, tenis, hokej, golf, vaření, rybaření, výlety za památkami a kulturou. V létě můžete absolvovat tzv. Summer Courses, tedy letní odpolední kurzy. V zimě zase lekce se zaměřením na lyžování či snowboarding. Můžete si vybrat i podle věkových kategorií, existují kurzy pro juniory, seniory, učitelské kurzy (TEC, TEFL) a další.

[[A1]]

One-to-one Course - individuální kurzy

Díky tomuto kurzu vaše jazyková znalost výrazně pokročí. Jedná se o nejrychlejší a nejintenzivnější způsob výuky. Učitel se věnuje přímo jednomu studentovi a jeho potřebám. Tomu zpravidla odpovídá i vyšší cena. Náplň kurzu lze sestavit na míru studenta, zaměřit se lze například na určitou specifickou oblast zájmů.

[[A1]]

Pre-Degree Certificate Program - příprava na studium na univerzitě

V těchto kurzech vás lektoři pomohou připravit na univerzitní studium. Během pár měsíců si zdokonalíte mluvenou i psanou angličtinu, naučíte se psát univerzitní eseje, vyučující vás připraví na atmosféru a kulturu univerzitního života. Po absolvování se nemusíte bát, že byste nestíhali tempo seminářů a přednášek. Hlavně vás ale naučí samostatnému myšlení a vytváření plánovacích a prezentačních schopností. To je – v porovnání s naším školstvím – to nejdůležitější, abyste na zahraničích univerzitách obstáli.

Po absolvování získáte ten nejlepší základ pro vstup do vysokoškolského života – Pre-Degree certifikát. Můžete se vydat ke studiu na prestižních univerzitách. Navíc máte otevřené dveře k absolvování Pre-MBA Programu a Pre-Masters Programu (Princeton review) spolu s GMAT Preparation (Graduate Management Admission Test) a GRE Preparation Program (Graduate Record Examination), což jsou zkoušky pro studenty, jejichž složení bývá právě v případě MBA a Masters programů často vyžadováno.

Chcete své studium angličtiny, francouzštiny, němčiny nebo jiného jazyka završit zkouškou? Přiblížíme vám, v čem se liší kurzy i příprava na zkoušky.