Aktuality

Air France představuje svůj nový letištní salónek

Vydáno 3. 8. 2022 | Letuška.cz Redakce
Přijměte pozvání na něco výjimečného od Air France

Nový pařížský salonek od Air France

Air France

Air France představuje svůj zbrusu nový ikonický salonek umístěný na terminálu 2 F v Paříži – Charles de Gaulle. Přijměte pozvánku na oslavu toho nejlepšího z cestování ve francouzském stylu po příletu na letiště nebo během tranzitu.

Salonek je určen pro zákazníky byznys třídy a členy věrnostního programu Flying Blue Elite Plus cestující na krátké a střední schengenské destinace spojů Air France, a s plochou 3 000 m2 je jedním z největších. A navíc nabízí 570 míst k sezení ve dvou úrovních.

Salonek, útočiště klidu a pohody v srdci letiště, se svými zakřivenými prvky a relaxační atmosférou je na první pohled otevřený, vzdušný a nekomplikovaný. Pro každého je tu něco, v závislosti na množství času, který je k dispozici před nástupem na palubu, na odpočinek, osvěžení, práci nebo na něco k jídlu či pití.

Použité materiály, včetně teraca, lávového kamene, dřeva, kůže a dalších látek, byly pečlivě vybrány tak, aby obstály v průběhu času. Nábytek je pevný a funkční, navržený tak, aby poskytoval optimální pohodlí. Charakteristické barvy Air France – odstíny modré, výrazná přítomnost bílé a nádech červené – jsou zvýrazněny, stejně jako akcent, symbol značky Air France a okřídlený mořský koník.

Plynulost a návaznost v přízemí

Air France

Aby byla zajištěna plynulost, kiosky umožňují cestujícím naskenovat svůj palubní lístek a vstoupit přímo do salonku. K dispozici je také zavazadlový prostor a vitrína s cestovním příslušenstvím Air France Shopping.

Umělecké dílo, obří socha spojující recepci a salonek, inspirované křídly letadla, symbolizuje let, technologii a avantgardu. Posiluje ducha "kokonu", který dominuje salonku.

V srdci salonku se odkrývá "výhled na dráhu". Obrovské zakřivené okno s výhledem na oblohu a letištní dráhy dominuje celému prostoru a propouští dovnitř severní světlo, které osvětluje salonek, aniž by oslňovalo oko. Za svítání a za soumraku se pohled na dráhu jemně třpytí a nabízí teplo a pohodlí.

Wi-Fi je k dispozici zdarma a nechybí ani zásuvky pro dobíjení mobilních zařízení. Prostor vyhrazený pro zákazníky Flying Blue Ultimate, přímo přístupný z recepce, nabízí plně personalizované služby a má vlastní soukromé salonky.

Co se týče nabídky cateringu, na každém patře jsou umístěny gurmánské kiosky. Podbarvené měděnou barvou šampaňského podporují vytříbenost a pohostinnost francouzské kuchyně. Nabídka stravování se v průběhu dne mění. Pro rychlé zakousnutí jsou neustále k dispozici mini sendviče, saláty a horké quiche. K dispozici je také vyhrazený pult s palačinkami v dopoledních hodinách, denní jídla připravená šéfkuchařem v době oběda a také aperitiv. Sýry a dezerty doplňují tuto nabídku navrženou v duchu francouzského bistra. Vinný lístek, který v roce 2013 vybral Paolo Basso, nejlepší světový sommelier, nabízí široký výběr vín a šampaňského. A konečně, rozlehlý "detox" areál má relaxační atmosféru a nabízí širokou škálu bylinných čajů.

V rámci ekologicky odpovědného přístupu Air France upřednostňuje regionální a sezónní produkty. Aby se omezilo používání plastů na jedno použití, poskytuje letecká společnost svým zákazníkům vodní fontány v celém salonku. Zvláštní pozornost věnuje také selektivnímu třídění a recyklaci všech stravovacích služeb.

V srdci salonku vítá hosty obří schodiště a zve je, aby objevili horní patro a užili si výhled na ranvej.

Nahoře si udělejte čas na dobití baterek

Air France

Cestovatelé, kteří mají více času, najdou odpočinkové prostory v patře. K dispozici je vyhrazený prostor s velkými pohodlnými lehátky a tlumeným osvětlením pro relaxaci v útulné atmosféře. Pohodlná sklápěcí sedadla také umožňují hostům vychutnat si jedinečný výhled na přistávací dráhy v naprostém klidu.

Prostor pro ošetření Clarins nabízí hostům příležitost objevit nový koncept Traveler Spa. Pro přípravu na let jsou k dispozici expresní kosmetické nebo rozjasňující procedury a 20minutové ošetření obličeje na míru. Konečně je k dispozici i wellness s deseti sprchami a převlékárnou. Ideální způsob, jak dobít baterky mezi dvěma lety.

Air France Protect, příslib bezpečně cesty

Air France

V rámci svého programu „Air France Protect“ zajišťuje letecká společnost v každé fázi cesty nejpřísnější zdravotní opatření. V salonku je povinné nosit chirurgickou roušku. V celém salonku je k dispozici také dezinfekce na ruce. V blízkosti samoobslužné stravovací zóny se pravidelně obměňuje servírovací náčiní. Vzhledem k tomu, že nabídka tisku je omezená, jsou zákazníci vyzváni, aby si před odletem stáhli aplikaci Air France Play, aby si mohli vychutnat široký výběr novin a časopisů.

Tento nový salonek Air France se nachází mezi dvěma nástupními prostory na terminálu 2 F v Paříži-Charles de Gaulle a je otevřen od 5:30 do 22:00. Přístupný zdarma pro zákazníky Business a Flying Blue Elite Plus a za poplatek 35 eur pro zákazníky cestující v kabině Economy, v závislosti na dostupnosti v salonku.

Jak rezervovat letenky s Air France

Air France
  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.