Aktuality

Air Lituanica končí, cestující mohou letět s airBaltic

Vydáno 25. 5. 2015
Cestujícím, kteří měli letět se zrušenými aerolinkami Air Lituanica, nyní nabízí své služby letecká společnost airBaltic. Ta posílí lety z Vilniusu. Od začátku září přibudou k dosavadní lince do Amsterdamu také lety Berlína, Bruselu, Helsinek, Paříže, Stockholmu a Varšavy. Obnovení trasy Vilnius – Praha, na které Air Lituanica létala dvakrát týdně, zatím v plánu airBaltic není.

Air Lituanica končí, cestující mohou letět s airBaltic

Letecká společnost Air Lituanica končí. Aerolinky AirBaltic nabízí náhradní řešení pro cestující, kterým byly v důsledku pozastavení činnosti Air Lituanica zrušeny lety. "V první řadě se nyní snažíme co nejdříve pomoci uvízlým cestujícím LT a také nabídnout více speciálních záchranných tarifů pro zákazníky, kteří si rezervovali letenky na léto a pozdější data 2015," tvrdí aerolinky airBaltic. K situaci se vyjádřil také generální ředitel Martin Gauss: "Domácími trhy airBaltic jsou Lotyšsko, Litva a Estonsko a naším cílem je posilování stávajících frekvencí a rozšíření nabídky přímých letů."

Air Lituanica létala i do Prahy

Air Lituanica byla založena v květnu 2013. V souvislosti s litevským předsednictvím EU společnost oznámila, že první linka bude směřovat z Vilniusu do Bruselu. "První let na této lince se uskutečnil 30. června 2013 s letounem Embraer E-170 pronajatým od Estonian Air. V průběhu roku 2013 společnost postupně zahájila pravidelné lety do Amsterdamu, Berlína-Tegelu, Mnichova a Prahy. V loňském roce Air Lituanica rozšířila nabídku destinací o Tallin, Paříž-Charles de Gaulle, Billund a sezónní lety do Göteborgu a Malmö. Letošní novinkou pak byla nová linka do Stockholmu na letiště Bromma," píše server o leteckých novinkách Airways.cz.

Air Baltic oznámila nové přímé lety z Vilniusu do západní a severní Evropy, které budou v platnosti od 1. září 2015. Další přímé lety budou následovat postupně.