Aktuality

ČSA otevřou přímou linku mezi Prahou a Bejrútem

Vydáno 12. 4. 2016 | Letuška.cz Redakce

ČSA otevřou přímou linku mezi Prahou a Bejrútem

image
České aerolinie rozšiřují svoji dopravní síť a od 20. června 2016 obnoví pravidelný provoz mezi Prahou a Bejrútem. Linka bude zatím provozována jako sezónní, ČSA na ní nabídnou dvě týdenní frekvence. Prodej letenek na linku do Bejrútu byl již zahájen, letenky jsou dostupné na Letušce. Na linku do Bejrútu budou České aerolinie nasazovat proudová letadla Airbus A319 v konfiguraci cestovních tříd Economy a Business. 
 

Letový řád z Prahy do Bejrútu

image
Pravidelnou linku mezi Prahou a Bejrútem obnovují České aerolinie po více než čtyřech letech. ČSA budou na ní vypravovat dva zpáteční lety týdně, z Prahy v pondělí a ve čtvrtek večer, v opačném směru z Bejrútu do Prahy v úterý a v pátek v skorých ranních hodinách.
  • První let na pravidelné lince do Bejrútu vypraví České aerolinie 20. června 2016.
  • Odlety z Prahy jsou plánovány ve 21:45 s přílety do Bejrútu další den ve 2:15 nad ránem.
  • Zpáteční lety budou z Bejrútu vypravovány ve 03:10 s přílety do Prahy ráno v 6:05.
  • Let z Prahy do Bejrútu trvá tři a půl, zpáteční pak téměř čtyři hodiny
  • Linka mezi Prahou a Bejrútem bude zatím provozována jako sezónní, poslední let do Bejrútu v letošní letní sezóně je plánován na 29. září 2016.

Více o lince z Prahy do Bejrútu

image
„Naše staronová linka mezi Prahou a Bejrútem je zaměřena především na incoming libanonských turistů do Prahy a České republiky na základě spolupráce s touroperátory. Na druhé straně má samotný Bejrút a jeho okolí, například města Byblos nebo Baalbek, díky bohaté historii, památkám, neopakovatelné atmosféře, skvělé kuchyni či krásným plážím co nabídnout i turistům z ČR,“ řekl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing. 
 
Historicky první let do Libanonu vypravily České aerolinie (v té době jako Československé aerolinie) 2. září 1948. Linka byla provozována nepřetržitě do 13. února 2012, kdy byl na ní z důvodu restrukturalizace společnosti provoz ukončen. Po více než čtyřech letech na ní ČSA obnovují provoz pod stejnými čísly letů OK 296 a OK 297 a ve stejných odletových časech.
 
Použité fotografie: Aleksandr Sadkov / Shutterstock.com, archiv Letuška