Aktuality

Digitální palubní vstupenky

Vydáno 17. 5. 2023 | Letuška.cz Redakce

Emirates přechází na digitální palubní vstupenky pro lety z Dubaje

Muzeum Budoucnosti

Společnost Emirates učinila krok vpřed ve své snaze nabídnout zákazníkům pohodlí a jistotu cestování v digitální podobě a od 15. května 2023 od většiny cestujících odlétajících z Dubaje vyžaduje, aby používali mobilní palubní vstupenku namísto tištěné papírové verze.

Cestující, kteří se odbaví na Terminálu 3, obdrží mobilní palubní vstupenku prostřednictvím e-mailu nebo SMS. Cestující, kteří se odbaví on-line, si mohou palubní vstupenku nahrát do své peněženky Apple Wallet nebo Google Wallet nebo si ji vyzvednout v uživatelsky přívětivé aplikaci Emirates App. Potvrzení o odbaveném zavazadle je rovněž zasláno e-mailem přímo cestujícím nebo je k dispozici v aplikaci Emirates.

Mobilní palubní vstupenku lze používat po celou dobu cesty – v dubajském Duty Free, při bezpečnostní kontrole i při nástupu do letadla, a to pouhým předložením palubní vstupenky v telefonu. Agenti společnosti Emirates a letištní personál jednoduše naskenují QR kód na mobilní palubní vstupence, když cestující prochází letištěm a nastupují do letadla.

Někteří cestující mohou stále vyžadovat vytištění fyzické palubní vstupenky – například cestující s kojenci, nezletilí bez doprovodu, cestující vyžadující zvláštní asistenci, cestující s následnými lety jiných leteckých společností a všichni cestující na letech do USA.

Možnost vytisknout palubní vstupenku je k dispozici na vyžádání u agentů společnosti Emirates u odbavovacích přepážek, pokud cestující nemají mobilní zařízení nebo pokud nemají přístup k datům na svých zařízeních z důvodů, jako jsou: vybití baterie, porucha nebo závada systému, zpoždění doručení zprávy nebo nemožnost přístupu k WI-FI, síti nebo datovému balíčku.

Miliony cestujících společnosti Emirates již využívají pohodlí cestování s digitálními technologiemi. Kromě pohodlného odbavení a správy itineráře mohou ti, kdo používají aplikaci Emirates, také předem přistupovat k digitálnímu menu a trávit čas sestavováním seznamu oblíbených filmů, televizních pořadů a hudebních playlistů dostupných v ICE, které mohou synchronizovat ze své aplikace v okamžiku nástupu do letadla a ušetřit tak čas.

Jak rezervovat letenky s Emirates 

Logo Emirates
  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.