Aktuality

Letiště Václava Havla Praha

Vydáno 1. 6. 2022 | Letuška.cz Redakce
Letuška ve spolupráci s Letištěm Václava Havla radí a informuje

Připravte se na odlet

Letiště Praha

Připravte se na odlet

Letiště Praha

Letecký provoz se po celé Evropě postupně zvyšuje a roste rychleji, než jsme očekávali. Podle průzkumu sdružení evropských letišť ACI Europe vzrostl počet odbavených cestujících jen mezi únorem a březnem o 36 procent, v porovnání s loňským rokem je cestujících šestkrát více. Také Letiště Praha čeká silná letní sezóna, což je po dvou letech omezení velmi pozitivní zpráva. Musíme být ale také připraveni na nápor cestujících, který v následujících měsících očekáváme.

Kromě zátěže provozních a lidských kapacit v celém segmentu letecké dopravy je potřeba počítat také se skutečností, že v případě některých zemí zůstávají stále v platnosti ochranná opatření související s pandemií COVID-19, například povinný test či doklad o provedeném očkování. Kombinace náporu velkého počtu cestujících na letištní infrastrukturu s přetrvávající nejistotou ohledně podmínek vycestování tak může nepřipravenému cestujícímu způsobit komplice při nástupu na let, například zdržení, zpoždění či různá nedorozumění.

Prohlédněte si tipy v rámci několika oblastí, jako je bezpečnostní kontrola, příjezd na letiště, ochranná opatření související se sířením onemocnění COVID-19, příprava cestovních dokladů a jiných.

Více informací naleznete na stránce letiště zde.