Aktuality

Na cestovatelském festivalu Kolem světa potkáte i Letušku

Vydáno 4. 3. 2016 | Letuška.cz Redakce
Máme pro vás moc zajímavý tip na víkend! Na festivalu Kolem světa můžete navštívit stánek Letušky. Přijďte a poznejte nové možnosti cestování v Indii a dalších zemích. Vybrat si můžete i z bohatého doprovodného programu.

Na cestovatelském festivalu Kolem světa potkáte i Letušku

image
Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa. O víkendu 12. – 13. března 2016 přivítá Národní dům na Smíchově stovky návštěvníků, kterým festival vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, pozve je na setkání se zajímavými osobnostmi, na interaktivní workshopy tradičních řemesel JV Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu a dalších exotických zemí světa. 
 

Více o festivalu Kolem světa

  • Termín: 12. 3. – 13. 3. 2016
  • Místo: Národní dům v Praze na Smíchově
  • Více informací o festivalu a přesný program naleznete na www.kolemsveta.cz

Exotic Food Court

Vedle osobního setkání s mnoha známými cestovateli a fotografy máte možnost na festivalu ochutnat také tradiční jídla z několika zemí světa. Ochutnáte uzbecké šašliky (hovězí špíz), thajský pikantní salát somtam ze zelené papáji s krevetami, pomalu vařené hovězí maso Penang Curry ve vydatném aromatickém arašídovém kari, africké koblihy, indické speciality, tradiční srílanské pšeničné placky kottu roty a nebo se seznámíte s šéfkuchařem japonské restaurace Planet Sushi a jeho uměním rolovat kvalitní sushi. 
 

Tajemná Afrika

(přednáší Pavol Barabáš)
Hlavním hostem festivalu je známý slovenský autor dokumentárních filmů Pavol Barabáš, který rád vyhledává příběhy odehrávající se v nepřístupné divočině, daleko od civilizace, kde se člověk dostává až na hranice svých možností. Má za sebou několik objevných expedicí v pralesích Nové Guinei, v jeskyních Venezuely nebo neobvyklých přechodů v Antarktidě. Dosáhnul Severního i Jižního pólu, žil s Pygmeji v Kongu a nebo s kmenem Suri v Etiopii. Jeho premiérová projekce v Praze (13. 3. 2016 od 16.30 hodin) bude o několika návštěvách Afriky. 
 

Tuktukem z Thajska do Evropy

(The Pilgreens – L. Merz, R. Fernandes-Dandre, K. Koulakian)
Přemýšleli jste někdy, jak změnit svět? Jak ukázat na to, co je správné? Tihle tři kluci se o to pokusili a ne zrovna obyčejnou cestou. Karen, Ludwig a Rémy byli obyčejní studenti z Německa a Francie, kteří studovali v Bangkoku a nebylo jim lhotejné životní prostředí, znečištěné smogem z místní dopravy. V Thajsku je totiž běžné přepravovat se tisíci hlučnými tuk tuky, které velmi znečišťují místní ovzduší. V hlavě se jim zrodil nápad na sestrojení ekologického tuk tuku na elektrický pohon s lithiovou baterií a solárními panely, který by dokázal ujet na jedno nabití až 350 kilometrů. S pomocí sponzorů a thajské továrny na výrobu těchto vozítek se jim plán podařilo uskutečnit. A jak se na sebe upozornit a inspirovat ostatní? Samozřejmě se s ním vydat na cestu - 20 000 kilometrů dlouhou přes 16 zemí z Bangkoku až do francouzského Toulouse. Jejich zelená mise začala 22. července 2015 a za 120 dní skutečně dorazili domů.  Pilgreens, jak sami sebe nazývají, tak ukázali na možnost ekologického cestování a se svými zkušenostmi se podílejí na univerzitách po celém světě. Snaží se tak ukázat, že elektrická energie je klíčem k lepšímu životu pro celý svět.
 

Nejkrásnější místa světa

(přednáší Karel Wolf)
Cestovatel a fotograf KAREL WOLF představí ve své nejnovější diashow na dvě desítky nejkrásnějších zemí světa, kde prožil nejsilnější cestovatelské zážitky. Pobyt v korunách stromů v pralese Laosu. Plavba historickým trojstěžníkem na Antarktidu. Jízda po silnici smrti v Bolívii. Plavba na voru po řece Beni v Amazonské nížině. Nejkrásnější safari v Namibii. Barevné pouště světa. Domorodá etnika v Etiopii. A nebo Norsko z ptačí perspektivy.