Aktuality

Na letišti Soul-Incheon byl otevřen nový terminál. Korean Air přichystala akční letenky

Vydáno 19. 1. 2018 | Letuška.cz Redakce

Letecká společnost Korean Air přesouvá svou základnu do nového Terminálu 2 na letišti Soul-Incheon. Terminál se otevřel ve čtvrtek 18.ledna a spolu s Korean Airlines se do něj z Terminálu 1 přestěhují i aerolinky Air France, KLM a Delta Airlines. 

Mezi oběma terminály nyní funguje hned několik způsobů dopravy. Jedná se například o podzemní shuttle vlak IAT, jehož mohou pasažéři využít zdarma a přepraví je po celém tranzitním prostoru. Zdarma na Incheonu jezdí i shuttle bus, jenž se pohybuje i mimo tranzitní prostor a je určen pro cestující se dvěma separátními letenkami dopravců operujících na různých terminálech – jezdí v intervalu pěti minut. Nejnovějším spojem je linkový vlak, který přepravuje cestující taktéž i mimo tranzitní prostor a spojuje nejen Terminály 1 a 2, ale i celkově letiště s hlavním vlakovém nádražím Seoul Station v centru města

Při příležitosti slavnostního otevření nového terminálu připravila letecká společnost Korean Air akční ceny letenek s odletem z Prahy i Vídně. Mezi cílové destinace patří například Sydney, Brisbane, Auckland, Tokio či Osaka - letenky se pohybují okolo dvaceti tisíc korun. Podmínky jsou jednoduché – letenky musí být u Korean Air zakoupeny a vystaveny do 17. února, termín odletů můžete vybírat od 1. března až do konce roku.