Aktuality

Novinky ze skupiny Lufthansa Group

Vydáno 25. 9. 2023 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje novinky ze světa skupiny Lufthansa Group

SWISS plánuje rozšířit služby v zimním letovém řádu 2023/2024

SWISS

Cestující SWISS z Curychu budou mít v nadcházejícím zimním letovém řádu k dispozici celkem 63 destinací na krátkých a středních tratích. Novinkou v síti jsou Brémy v severním Německu, kam budou létat čtyřikrát týdně a které jsou vhodné jak pro volnočasové, tak pro byznys cestující.

SWISS také zvýší frekvenci letů z Curychu do dalších německých měst, a to o šest týdenních letů (ve srovnání se zimou 2022/2023) do Düsseldorfu, o čtyři do Hamburku a o další dva do Hannoveru. SWISS také výrazně rozšíří své služby pro Prahu a Bukurešť, a to o dalších sedm a pět týdenních letů. Mezi další destinace, které budou mít z Curychu v zimě obzvláště četné spoje SWISS, patří Berlín (52 letů týdně), Barcelona (28 letů týdně), Amsterdam (28 letů týdně) a Athény (19 letů týdně).

Dalším zaměřením v nadcházejícím zimním letovém řádu SWISS je Portugalsko, kde bude hlavní město Lisabon obsluhováno z Curychu 14krát týdně a Porto také až 11krát týdně. A nakonec bude obnoven spoj na trase Curych-Vídeň, kde se do rakouského hlavního města bude létat třikrát denně. Trasu bude také obsluhovat Austrian Airlines s několika denními lety.

Dvě nová spojení Lufthansy do Indie: Bengalúr a Hajdarábád

Indie

Bombaj, Dillí, Bengalúr, Čenaj – indický subkontinent je velmi žádaný. Od legendárních krajin státu Rádžasthán po vyspělá města na jihu, která nabízí mnoho k objevování. Ať už vaše cesty směřují za obchodem nebo za zábavou, jistě oceníte, že Lufthansa v zimním letovém řádu 2023/2024 dále rozšiřuje trasy do Indie.

Bengalúr je novou destinací z Mnichova, kam bude od 3. listopadu 2023 létat třikrát týdně Airbus A350. Po delší přestávce také Lufthansa znovu zařadí do letového řádu Hyderabad s třemi spoji týdně z Frankfurtu od 16. ledna 2024. Nasazeny budou letadla Boeing 787-9, která opět zajistí přímé spojení z Německa do indického farmaceutického a high-tech průmyslu.

Lufthansa a SWISS budou v létě 2023 létat až 56krát týdně do Dillí a Bombaje (z Frankfurtu nad Mohanem, Mnichova a Curychu) a do Bengalúru a Čenaj (z Frankfurtu nad Mohanem). V zimním letovém řádu 2023/2024 se služby rozšíří na až 62 letů týdně.

Leteckou společností Austrian Airlines do Rovaniemi a Sevilly v zimě 2023/2024

Austrian Airlines

Austrian Airlines rozšiřuje svou síť volnočasových destinací v nadcházející zimě a poprvé bude létat do Rovaniemi, Finska, oficiálního domova Santa Clause, od prosince 2023. Zimní sezóna je také ideální pro prožití regionálního zážitku polárních září, které lze nejlépe obdivovat mezi koncem srpna a začátkem dubna.

Jako kontrast k dalekému severu začne Austrian Airlines již na podzim (od 14. října 2023) létat do andaluského města Sevilly. Nové destinace z letového řádu léta 2023, jako jsou Porto, Marseille a Vilnius, budou pokračovat i v zimním letovém řádu.

Austrian Airlines také rozšiřuje své služby na dlouhých trasách v této sezóně, létajíc až čtyřikrát týdně do Šanghaje. Frekvence do New Yorku, Marrákeše a Káhiry budou také navýšeny. Celkově bude Austrian Airlines nabízet 86 destinací v zimě, včetně 70 kontinentálních a 16 mezikontinentálních.

Buďte vždy připojeni s bezplatnými zprávami od SWISS

SWISS

Představte si, že jste na cestě do zahraničí na důležitou obchodní schůzku: Vše je připraveno, prezentace je hotová – alespoň tak to vypadalo, když jste odstartovali. Dorazíte na místo určení a teprve tam uvidíte zprávu od kolegů s důležitými změnami, které je nutné udělat před schůzkou. Nemáte však čas. Co teď? Se SWISS Connect budete na bezpečné straně situace. Ať už jde o odesílání důležitých zpráv, výměnu informací s pracovními kolegy nebo obyčejné povídání si – odteď zůstanete připojeni i nad mraky a můžete si plně užívat bezplatného balíčku zpráv na všech dlouhých letech SWISS.

A když potřebujete během letu rozsáhlejší datový balíček, najdete u SWISS mnoho dalších internetových nabídek za atraktivní ceny. Můžete se například účastnit on-line schůzek, stahovat dokumenty nebo sledovat váš oblíbený podcast.

Rychlá pomoc v případě nepravidelností letu – i nad mraky

Lufthansa Group

Došlo k zpoždění vašeho letu nebo byl zrušen váš následný let? S bezplatným portálem FlyNet® od Lufthansy nebo Austrian Airlines si můžete během letu kdykoli zkontrolovat stav vašeho letu. Kromě toho vám Chat Assistant pomůže najít alternativy a provést přebookování.

Pevná cena upgrade nyní pohodlněji

Brussels Airlines

Máte rezervaci, ve které létáte s několika leteckými společnostmi skupiny Lufthansa, a chcete provést upgrade? Odteď si můžete pohodlně rezervovat upgrade pro vaše lety s Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansou a SWISS on-line.

Byznys třída podle vašeho vkusu. Objednejte si předem – Lufthansa Pre-Select

Lufthansa Group

Užívejte si to, co vám opravdu chutná, s novou službou Lufthansa Pre-Select. Jako cestující byznys třídy si můžete předem zvolit vaše palubní menu během dlouhých letů. Odteď si můžete vybrat ze šesti sezónních lahůdek. Jednoduše si předobjednejte své požadované menu až 24 hodin před odletem a užijte si jej na palubě. Dobrou chuť!

Tastefully Austrian: Kulinářský zážitek ve vzduchu

Austrian Airlines

Austrian Airlines představuje svůj nový koncept cateringu na dlouhých letech s názvem Tastefully Austrian. Od poloviny června byl zážitek z letu zvednut na novou úroveň s rozšířenou kulinářskou nabídkou a jedinečnou prezentací jídla a nápojů. Michael Trestl, CCO společnosti Austrian Airlines, zdůrazňuje: „Naším cílem je poskytnout našim cestujícím rakouský kulinářský zážitek.“

Nový koncept menu na dlouhých letech vyniká svými charakteristickými rysy, jako je vídeňská kavárna na palubě, která ho odlišuje od ostatních leteckých společností. „Naším cílem je zdůraznit rakouskou pohostinnost či kuchyni a nabídnout našim cestujícím individuální zážitek,“ vysvětluje Michael Trestl. Koncept umožňuje více možností a flexibilitu, aby si mohli přizpůsobit své palubní jídlo osobním preferencím.

V byznys třídě se můžete těšit na řadu novinek, včetně barového snacku s uvítacím nápojem nebo přidáním oblíbené polévky. Navíc si můžete vybrat mezi dvěma hlavními chody nebo si vychutnat rakouské speciality. Zvláštním zážitkem je služba vídeňské kavárny, která je přenesena na palubu letadla. Pro cestující se nabízí různé druhy kávy, které jsou připravovány přímo před vámi a podávány společně s dezertem.

Jak rezervovat letenky 

Letuška
  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.