Aktuality

Obnovené cesty do Kuvajtu

Vydáno 1. 5. 2022 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje nové možnosti cestování.

Vstup do Kuvajtu

Kuvajt

S platností od 20. února 2022 byli cizinci přijíždějící do Kuvajtu rozděleni na tři skupiny:

A/ plně očkované osoby / třetí dávka nebo méně než 9 měsíců od aplikace druhé dávky, méně než 3 měsíce od prodělané nemoci dle certifikátu o ukončení karantény v souvislosti s prodělanou nemocí; schválené vakcíny jsou pouze Pfitzer/BioNTech, Oxford/Astra Zeneca, Moderna nebo Johnson&Johnson), pro všechny ostatní vakcíny platí, že očkované osoby jinými než schválenými typy, jsou brány jako neočkované, což znamená, že budou postupovat dle článku C/ viz níže;

B/ částečně očkované osoby / nemají 3. dávku a uplynulo více jak 9 měsíců od aplikace druhé dávky (schválené vakcíny jsou pouze Pfitzer/BioNTech, Oxford/Astra Zeneca, Moderna nebo Johnson&Johnson); pro všechny ostatní vakcíny platí, že takto očkované osoby jinými než schválenými typy, jsou brány jako neočkované, což znamená, že budou postupovat dle článku C/ viz níže.

C/ neočkované osoby, nebo očkované jinými vakcínami, nežli jsou schválené v Kuvajtu

Cizí státní příslušníci mohou vstoupit do Kuvajtu, pokud disponují:

 • platným povolením pobytu
 • platným vízem; praxe udělování víz na letišti při vstupu byla zrušena a jsou fyzicky na letišti udělována pouze víza na základě systému e-víz, tj. víza již dopředu udělená po internetu!
 • vstup povolen všem, kteří splňují níže uvedené body s tím že:
 • Pro cestovatele ad A/ plně očkovaní – jsou všechny omezující podmínky (PCR testy, karantény apod.) zrušeny.
 • Pro cestovatele ad B/ částečně očkovaní – závazek domácí karantény v délce 7 dnů. Tato karanténa se může zkrátit, kdykoliv bude mít cestovatel k dispozici po vstupu do Kuvajtu negativní PCR test. V praxi to tedy znamená, že bude vždy pro všechny osoby vstupující do země uplatňována povinná karanténa, ale okamžitě po negativním PCR testu je tato karanténa zrušena.
 • Pro cestovatele ad C/ neočkovaní – platí povinnost mít s sebou negativní PCR, ne starší než 72 hodin před vstupem do země, dále platí povinná domácí karanténa v délce 7 dní, která musí být zakončena v poslední den karantény negativním PCR testem.

Příjezdový formulář

Není vyžadován pro vstup, pouze platný pas s vízem a pak postup dle jednotlivých kategorií.

Specifické podmínky na místě

 1. Končí uzávěry nákupních center, kaváren, restaurací a jiných komerčních prostor, které přecházejí na původní (24hodinovou) pracovní dobu, tato místa však mohou navštívit pouze plně vakcinované osoby, nebo osoby nevakcinované, které se však musí prokázat na vyzvání negativním PCR certifikátem;
 2. Nevakcinované osoby mohou vstupovat do lékáren, prodejen potravin, zemědělských tržišť, nemocnic a jiných zdravotnických zařízení, a do úřadů státní správy, mešit a kostelů, bank;

Jednotlivé možnosti vstupu

Kuvajt

Testované osoby

Všechny osoby se mohou nechat testovat ve vládou schválených testovacích centrech – Dar Al Shifa Hospital /Beirut Street, Hawally/, Global Med Clinic Medical Center /4th Ring Road, Mazaya Complex, Jabriya/, Kuwaiti German Laboratory /5 lokalit Salmiya, Jabriya, Al Shaab, Hawally, Jahra/, Metro Medical /2 lokality Farwaniya, Salmiya/, Jaber Al-Ahmad International Stadium center /Jassem Mohammad Al Kharafi Road, Ardiya/, Al Jazeera Aviation Center /Road 55, Airport District/, Subhan Medical Center /Hawally/, Jarallah German Specialist Clinic /15 Al Mutasim Street, Hawally/. Seznam je indikativní a ne vyčerpávající. Ceny testů jsou kolem 8 KWD (550 Kč).

Osoby s prodělaným covidem

Vstup do země platí dle odstavce přílet cestujících bod A/.

Děti

Do 16 let věku neplatí žádná omezení pro vstup (PCR testy apod.), po 16. roce jsou uplatňovány stejné podmínky, jako pro dospělé.

Nejaktuálnější informace o cestování do Kuvajtu naleznete na stránkách MZV.

Jak rezervovat letenky do Kuvajtu

Letuška
 • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
 • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
 • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.