Aktuality

Podzimní novinky z Lufthansa Group

Vydáno 1. 10. 2023 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje novinky ze světa skupiny Lufthansa Group

Malé detaily mají velký vliv při přestupech

Mnichov

Určitě to znáte ze své každodenní práce: Často jsou to právě malé věci, které mají velký efekt. Ty, které z dobrého dělají – prostě lepší. A právě malé detaily zaručují hladké a plynulé přestupy na uzlových letištích ve Frankfurtu nad Mohanem a Mnichově. Například dvě naše nedávné inovace vám pomohou dosáhnout navazujících letů s větším klidem.

"Seating Robot" a "AutoTOBT" - nevzrušující názvy pro dva vzrušující procesy, které pracují v pozadí, aby optimalizovaly vaše služební cesty a zlepšily kvalitu cestovního zážitku.

"Seating Robot" kontroluje dobu přestupu všech cestujících v ekonomické třídě a "AutoTOBT" zajišťuje lepší plánování procesu odbavení.

Podívejte se do zákulisí a dozvíte se podrobnosti o těchto technických inovacích.

Rychlá pomoc při nepravidelnostech se zavazadly

FAQ

Problémy se zavazadly? Ať už jsou zpožděná nebo poškozená – pro tyto případy jsme pro vás sestavili nejdůležitější informace, postup krok za krokem, odkazy a kontaktní údaje. Nejlepší je nahlásit zpožděná a poškozená zavazadla on-line ihned nebo do tří dnů po letu. Umožníte nám tím co nejrychleji se vaší situací zabývat.

Problémy se zavazadly? Zde je postup.

Letiště Curych: Vyhněte se dopravní špičce, odbavte se v klidu

Curych

S novým přehledem na webu SWISS si můžete dopředu zkontrolovat, jak vysoký je objem cestujících u odbavení zavazadel na letišti Curych. Tím si můžete lépe naplánovat svou cestu a vyhnout se dlouhým frontám.

Zkontrolujte vytížené časy.

Novinka v aplikaci: potřebný čas na spojení na našich uzlových letištích

Frankfurt nad Mohanem

Aplikace aerolinek z Lufthansa Group teď umí ještě víc! Cestující s přestupními lety na uzlových letištích ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově nebo Curychu si teď mohou pomocí aplikace zkontrolovat průměrný čas potřebný k pěšímu přesunu od své příletové brány k bráně odletové.

Toto pomůže cestujícím lépe plánovat svůj čas na letišti, zejména v případě krátkých přestupů.

Do aplikace Lufthansa.

Nové destinace od Lufthansy na palubě A380 v létě 2024

Washington

V letním letovém řádu 2024 Lufthansa více než zdvojnásobí svoje lety na křídlech A380 mezi Mnichovem a Bostonem (BOS), Dillí (DEL), Los Angeles (LAX), New Yorkem (JFK) a Washingtonem, D.C. (IAD). Celkem Lufthansa příští léto nabídne šest letadel z Mnichova.

Lety s A380:

 • Mnichov – Boston (BOS): denně
 • Mnichov – Dillí (DEL): denně
 • Mnichov – Los Angeles (LAX): denně
 • Mnichov – New York (JFK): denně
 • Mnichov – Washington, D.C. (IAD): denně od 1. června 2024

Lufthansa rozšiřuje nabídku o tři nová spojení do USA

Seattle

Lufthansa rozšíří v létě 2024 nabídku spojení do USA a nabídne tak celkem 27 destinací, tedy více než před pandemií Covid-19.

Od 4. června 2024 bude Lufthansa z Frankfurtu nad Mohanem 5krát týdně mířit do americké metropole Minneapolis (MSP). Město na Mississippi je ideálním místem pro prozkoumávání státu Minnesota. Zde se setkává městská sofistikovanost se vzrušujícím outdoorovým dobrodružstvím. V mnoha národních parcích si můžete také prohlédnout polární záři.

Raleigh-Durham (RDU) je druhou destinací Lufthansy v Severní Karolíně, mimo Charlotte. Od 6. června 2024 bude Lufthansa po celý rok létat 5krát týdně do města, které nejvíce ocení byznys cestující, protože mnoho německých společností má své americké pobočky v širším okolí Raleigh-Durham. Navíc vám od 30. května 2024 nabídneme denní let Lufthansy mezi Mnichovem a Seattlem (SEA), který doplní stávající lety z Frankfurtu nad Mohanem.

Nové lety do USA:

 • Frankfurt – Minneapolis (MSP): 5krát týdně od 4. června 2024
 • Frankfurt – Raleigh-Durham (RDU): 5krát týdně od 6. června 2024
 • Mnichov – Seattle (SEA): denně od 30. května 2024

Nové trasy z Mnichova: Hongkong a Johannesburg

Johannesburg

V létě 2024 zamíří z Mnichova jeden z nejmodernějších a nejekonomičtějších dálkových letadel skupiny Lufthansa, Airbus A350-900 do dvou nových destinací: do Hongkongu (HKG) a Johannesburgu (JNB). Bangalore (BLR) v Indii bude již nabízena v zimním letovém řádu a bude pokračovat v letním letovém řádu 2024 s až šesti týdenními lety.

Nové lety:

 • Mnichov – Hongkong (HKG): denně od 31. března 2024
 • Mnichov – Johannesburg (JNB): 3krát týdně od 3. června 2024
 • Mnichov – Bangalore (BLR): až 6krát týdně

SWISS: nově do Washingtonu D.C., Toronta, Kluže-Napoky a Košic

Toronto

Od 28. března 2024 bude SWISS létat denně s Airbus A330 z Curychu do Washingtonu D.C. (IAD). Hlavní město USA okouzlí svým historickým a politickým významem. Město je také domovem mnoha světoznámých muzeí a nabízí rozmanitou kulturní scénu.

Od 10. května 2024 bude SWISS také nově zařazovat do své sítě město Toronto (YYZ) v Kanadě. Tento let, který je v současné době plánován pro letní letový řád, bude provozován denně kromě pondělí a středy Airbusem A330. Toronto, multikulturní metropole Kanady, uchvátí svými impozantními mrakodrapy podél jezera Ontario. Toronto je považováno za jedno z nejdůležitějších kulturních center Kanady.

Nové lety:

 • Curych – Washington, D.C. (IAD): denně od 28. března 2024
 • Curych – Toronto (YYZ): 5krát týdně od 10. května 2024

Dobré zprávy máme také pro všechny, kteří se chtějí vydat do San Franciska (SFO) nebo Los Angeles (LAX), Montrealu (YUL), Hongkongu (HKG) nebo Šanghaje (PVG), stejně jako do Singapuru (SIN). Do každé z těchto destinací bude v létě Lufthansa 2024 létat denně, a tedy častěji než v roce 2023.

Cestujte po Evropě udržitelněji – s našimi zelenými tarify

Stromy a letadla

Víte, že od února 2023 si už přes 450 000 cestujících vybralo naše zelené tarify na svých letech po Evropě a tím přispělo k udržitelnějšímu létání?

Mezi naše nejprodávanější patří: dosud byly nejvíce rezervovány zelené tarify na trasách Curych–Londýn (SWISS) a Hamburk–Mnichov (Lufthansa).

Zelené tarify jsou k dispozici na letech Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansa, SWISS, Air Dolomiti, Discover Airlines a Edelweiss po Evropě a do a ze Severní Afriky – a lze je rezervovat výhradně prostřednictvím přímých distribučních kanálů.

S našimi novými zelenými tarify – Economy Green a Business Green – můžete při rezervaci přímo rezervovat udržitelnější tarif, který již zahrnuje snížení a kompenzaci individuálních emisí CO2 v ceně letenky:

 • 20 % individuálních emisí CO2 je sníženo použitím udržitelných leteckých paliv (SAF)
 • Zbývajících 80 % individuálních emisí CO2 je kompenzováno ekvivalentním příspěvkem na kvalitní projekty ochrany klimatu.

Bonusový tip: Kromě výhod tarifu Economy Classic nebo Business Saver nabízejí naše zelené tarify větší flexibilitu (přebookovatelné, bez poplatku za změnu) a také 20 % více statusových a věrnostních mil.

Jak rezervovat letenky 

Letuška
 • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
 • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
 • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.