Aktuality

Soutěž Alitalia

Vydáno 20. 4. 2015 | Letuška.cz Redakce

Soutěž s Alitalia

Alitalia Società Aerea Italiana S.p.A., založená nově od 1 . 1. 2015,  provozuje v tomto roce  přímé lety z Prahy do Říma 3 x týdně, v úterý, v sobotu a v neděli, které nabídnou nejen spojení do italské metropole, ale také navazné spojení do ostatních italských měst, evropských a dálkových destinací. Další přímým spojením z Prahy je Pisa (Toskánsko) 2 x týdně, v úterý a v sobotu. Turisté zde mohou obdivovat světoznámou šikmou věž, podniknout výlet do nedaleké Florencie, do měst Lucca, Viareggio či Montecatini Terme, nebo jen odpočívat na pláži u moře. Mezi Pisou a Florencií je výhodné autobusové a vlakové spojení, které trvá 45 minut. Do Říma a návazných destinací provozuje Alitalia lety také z Vídně (14x týdně), Krakova (3x týdně).

Na našich letech operují Airbusy 321s, 320s a 319 s kapacitou až 162 míst se servisem v Business a v Economy třídách. Na vnitrostáních letech byly od 1. dubna 15 zavedeny nové  přímé lety z Říma do Peskary a Perugie s velmi dobrou návazností z Prahy přes Řím.

Alitalia dále  nabízí spojení po Evropě, Severní Africe, na Blízkém východě a také dálkové lety  do USA (New York, Boston, Miami, Toronto, sezónně Los Angeles a Chicago od května do října), do Jižní Ameriky (Rio de Janeiro, Sao Paulo, Buenos Aires), Asie (Tokio). Mezi nové dálkové destinace v letošním roce patří linky Miláno – Shanghaji od1. května 2015  a  Řím - Soul od 4. června 2015, na zimu 2015/16 bude přidán i Peking. Ve spolupráci se společností Etihad Airways vznikla nová spojení přes Řím a Abu Dhabi do Asie (Bangkok, Jakarta, Kuala Lumpur, Maledivy, Seychelles a další)  a  Austrálie (Sydney, Melbourne, Perth).
 
Alitalia nabízí servis ve třídách CLASSICA (Economy class), OTTIMA (Business class), CLASSICA PLUS (Premium Economy class na dálkových letech) a MAGNIFICA (Business class na dálkových letech). Cestujícím v business Magnifica třídě nabízíme světoznámou kometickou značku Salavatore Ferragamo, která je součastí kosmetické sady. Jídlo podávané v Magnifica třídě je nově obohaceno o  selekci nejlepších italských vín od značky Franciacorta. Od 1. června bude u letů delších než 3 hodiny v business Ottima třídě – středně krátké lety podáván uvítací přípitek a kosmetická sada. Nově u letů v ekonomické Classica třídě kratších než 3  hodiny v době oběda (12.00 – 14.30 hod.) a večeře (od 18.30 hod.) studený sendvič, alkoholické nápoje (pivo, víno).

Alitalia je již po páté v řadě držitelem “BEST AIRLINE CUISINE“, za kvalitu jídla podávaného na palubě v business třídě - MAGNIFICA.

Pro věrné klienty Alitalia je určen  věrnostní program MilleMiglia, jehož nová edice začala v lednu 2013 nabízející  mnoho výhod a novinek, sbírání mílí nejen na letech operovaných Alitalia a členů skupiny Sky Team, ale také u skupiny Etihad Airways partners a  ostatních partnerů (hotelů, car rental).

Alitalia je členem aliance SKY TEAM a spolu se  společností Etihad Airways jsou oficiálními dopravci na výstavu EXPO 2015 v italském Miláně, která bude probíhat od 1. května do 31. října 2015 a přes stránky www.alitalia.com je již nyní možné zakoupit vstupenky.

Soutěžní otázky

1)    Které přímé destinace z Prahy nabízí Alitalia v roce 2015?
a)    Řím, Benátky
b)    Řím, Pisa
c)    Milán, Pisa

2)    Jak se jmenuje věrnostní program společnosti Alitalia?
a)    flyAlitalia
b)    MilleMiglia
c)    MilleAlitalia

3)    Jak se jmenuje Bussiness class Alitalia na dálkových letech?
a)    CLASSICA
b)    MAGNIFICA
c)    CLASSIA PLUS

4)    Které ocenění získala Alitalia již 5x za sebou v řadě?
a)    BEST AIRLINE CUISINE
b)    BIZTRAVEL AWARD
c)    ŽÁDNÉ

5)    Kterými typy letadla létá Alitalia do Prahy?
a)    A320s a ATR40
b)    A321s
c)    A321s a A320s a A319

6)    Které další město/a je možné navštívit při využití letu s Alitalia do Pisy?
a)    Řím
b)    Florencie, Lucca
c)    Miláno

7)    Z kterého dalšího města Alitalia nabízí přímé lety do Říma 14x týdně?
a)    Brno
b)    Vídeň
c)    Plzeň

8)    Co zavede Alitalia od 1. června 2015 v Business třídě na krátké a středně krátké tratě?
a)    uvítací přípitek + kosmetická sada
b)    jen uvítací přípitek
c)    kosmetickou sadu

Pravidla soutěže

Správná je právě jedna z nabízených odpovědí. Ti, kteří odpoví správně budou slosování o následující ceny:

1) Voucher v hodnotě 1 000 Kč do restaurace Rugantino http://ristoranterugantino.cz

2) a 3) vylosovaní obdrží dárkový balíček Letuska.cz