Aktuality

Vstupní formulář do Řecka

Vydáno 1. 7. 2020 | Letuška.cz Redakce
Letuška radí, jak vyplnit formulář při cestě do Řecka.

48 hodin před cestou do Řecka musí cestovatelé vyplnit vstupní formulář

Řecko

Řecká vláda zavedla povinnost vyplnit vstupní formulář, takzvaný Passenger Locator Form (PLF), který cestovatelé musí vyplnit nejpozději 48 hodin před cestou. Následně obdrží elektronicky individuální QR kód, kterým se prokáží při vstupu do země.

Řecko k 1. 7. 2020 rozšířilo seznam otevřených mezinárodních letišť a je tedy možné vyrazit letecky na dovolenou do Řecka. V souvislosti s COVID-19 budou cestovatelé v letošní sezóně, mimo standardní cestovní doklady, potřebovat i tzv. Passenger Locator Form (PLF). Tedy formulář, který umožní evidenci a lokaci cestovatelů. Všichni cestující ho mají povinnost vyplnit nejpozději 48 hodin před vstupem do Řecka. K dispozici je v angličtině na adrese travel.gov.gr.

Po jeho posouzení cestovatel obdrží elektronicky individuální QR kód, kterým se prokáží při vstupu do země. Je tedy nutné ho vytisknout nebo ho mít uložený například v telefonu, bez něj nemusí být umožněn vstup do země. Cestující musí dodržovat nezbytná hygienická opatření. Zároveň budou probíhat i namátkové testy na COVID-19.

Jak vstupní formulář vyplnit?

Řecko

Formulář je dostupný pouze v angličtině, připravili jsme neoficiální návod na jeho vyplnění včetně překladu do češtiny.

Doporučujeme vyčlenit si dostatek času na vyplňování, formulář má 8 kroků a mnoho políček. Lépe se bude vyplňovat na počítači. Připravte si informace k dopravě (např. jízdenku, letenku, lodní lístek), cestovní doklad s kterým navštívíte Řecko a údaje o ubytování v Řecku.

Menší nejasnosti nastávají při vyplňování spolucestujících. Na stránkách totiž chybí návod a detailnější vysvětlení. V rámci jednoho formuláře můžete pouze uvést rodinné příslušníky mladší 18 let. Z tohoto důvodu by měl další rodinný spolucestující starší 18 let vyplnit formulář sám za sebe.

Detailní postup

Řecko