Svatý Valentýn v Paříži

Valentýn v Paříži? Tipy na romantický svátek zamilovaných

Určitě i letos kolem sebe uslyšíte, že Svátek zamilovaných u nás nemá tradici. Pousmějte se a kupte si na 14. února letenku do Paříže. Vždyť příležitost k překvapení a vyznání citů by se vždy měla využít. Je pravda, že Svátek svatého Valentýna se tradičně slaví převážně v anglosaských zemích. V tento den si nejen intimní partneři posílají malé dárky, květiny, smsky a obrázky s tematikou srdce jako symbolu lásky. V posledních dvaceti letech se tento svátek šíří i v Evropě, kritikové říkají, že do určité míry z komerčních důvodů.

Tip Letušky: Letenka do Paříže

Kam jít v Paříži na rande ve dvou

Noc na klidném místě, kde vás nikdo neruší

My v Letušce vám umíme najít malý hotel v Paříži na klidném místě, stačí zadat vaše požadavky. Další zajímavou možností je ubytování v soukromí. Nemusíte bloudit po ulicích, objednejte si ubytování v Paříži třeba přes populární server Airbnb. Na stránkách Airbnb.cz si můžete prohlédnout databázi, přečíst tipy a komentáře, posoudit fotky a najít byt nebo apartmán podle svých snů a stavu peněženky.


Romantická Paříž. Foto: Freedigitalphotos.net

Pusa pod Eiffelovkou je povinná

To, že je Eiffelovka povinná zastávka při cestě do Paříže, je jasné. Pokud ji znáte v denním světle, zkuste to letos trochu jinak – vydejte se k věži po setmění, bude to romantičtější zážitek. Každou hodinu se na 5 minut rozsvítí více než 20 tisíc žárovek a vy budete mít pocit, že jste se ocitli v nebi.


Eiffelova věž. Foto: Freedigitalphotos.net

Dejte si oběd a víno v bistru

Zastavte se, sedněte si vedle sebe a dejte si skleničku vína. Třeba v Le Bistrot Paul Bert na 18 Rue Paul Bert. Otevřeno je přes poledne a večer. Dá se říct, že s plnými ústy budete listovat ve francouzské kuchařce.


Věneček s krémem. Foto: Timeout.com

Můžete ochutnat telecí brzlík, fazolky, pečené mléčné selátko a další dobroty. Nesmíte zapomenout na dezert. A nespěchejte, Francouzi obědvají několik hodin! Pokud nechcete nechat nic náhodě, přečtěte si recenze hostů na Tripadvisor.com.


Le Bistrot Paul Bert. Foto: Hipparis.com

Tip Letušky: Projeďte Paříž na in-line bruslích. I v zimě!

Na zmrzlinu? Do Berthillon

Z Berthillon jen se zmrzlinou v ruce neodejdete. Můžete si dát jeden z dezertů nebo ochutnat pravou francouzskou makronku – vláčnou cukrovinku z mandlového těsta. Cukrárna je otevřena už od roku 1954 a najdete ji na 31 rue Saint Louis en l'ile. 


Cukrárna Berthillon. Foto: Berthillon.fr

Projděte se po botanické zahradě

Pokud vás památky omrzí a chcete trochu soukromí, vydejte se do jednoho z pařížských parků. Třeba do botanické zahrady Jardin Alpin na 57 Rue Cuvier. Můžete si prohlédnout rostliny vysázené podle kontinentů, ve kterých původně rostly. Jardin Alpin je malá zahrada a posíláme vás tam záměrně – sem se nechodí běhat ani venčit psy. Projdete ji za pět minut, ale máte zaručené diskrétní soukromí v krásném prostředí.


Jardin Alpin.Foto: Timeout.com

Kupte si v Paříži dárek

Nejen ženy milují malé dárky. Na Valentýna potěší jakákoliv drobnost, můžete koupit malého plyšáka, květinu, krabičku s překvapením, šátek, doutníky... Máme pro vás tip – nákupní ráj Passage du Désir je teď plný růžové a srdíček. Zdá se vám to jako kýč? Uvidíte, že na dárek z Paříže budete vzpomínat léta.


Passage du Désir. Foto: Passagedudesir.fr