Londýnská muzea zdarma

Vydáno 24. 3. 2014

Londýnská muzea zdarma: Jaké skvosty můžete vidět?

Chystáte se do britské metropole a chcete si ji co nejvíc užít? Máme pro vás pár tipů, jak si Londýn vychutnat i s malým kapesným.  

Londýnská muzea zdarma

Londýn je ráj především pro milovníky umění. Londýnská radnice totiž turistům nabízí vstup do předních muzeí zdarma. Můžete tedy za nulové vstupné vidět úžasná díla světoznámých malířů – například obraz nizozemského malíře Jana Vermeera nebo plátno Paula Cézanna v Národní galerii (National Gallery). Pokud máte rádi antické památky, můžete se hodiny toulat po sálech s expozicemi v Britském muzeu (British Museum), kde si lze třeba prohlédnout i posmrtnou masku Napoleona.

Tip Letušky: Levné letenky do Londýna

Národní galerie v Londýně


The National Gallery London. Foto: Wikipedia.org

V londýnské Národní galerii najdete především úchvatnou a jedinečnou sbírku obrazů starých mistrů.

Národní galerii (National Gallery) najdete na Trafalgar Square. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin, každý pátek můžete v muzeu zůstat až do 21 hodin. Zavřeno je 1. ledna a 24.–26. prosince. Z metra vystupte například na Leicester Square. Za plánek galerie se platí, vstup je zdarma. Národní galerie nabízí návštěvníkům i aplikaci do mobilu, můžete tak mít svá oblíbená díla stále po ruce.  

Internetové stránky The National Gallery London

Nenechte si ujít:

 • obraz Slunečnice, Vincent van Gogh
 • obraz Koupající se ženy, Paul Cézanne
 • obraz Autoportrét, Rembrandt
 • obraz Madona ve skalách, Leonardo da Vinci
 • obraz Venuše a Mars, Sandro Botticelli

Britské muzeum v Londýně


The British Museum London. Foto: Jan Kratochvíl, Archiweb.cz

Britské muzeum najdete v londýnském obvodu Camden, jedná se o jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí historie a kultury na světě. Uvnitř jsou unikátní sbírky z celého světa.

Britské muzeum najdete na  Great Russell Street. Otevřeno je každý den od 10 do 17.30 hodin, poslední návštěvník může vstoupit v 16.10 hodin. V pátek je otevřeno do 20.30 hodin. Vstupné do stálých sbírek je zdarma, některé výstavy jsou k vidění za poplatek. Na internetových stránkách můžete najít průvodce po nejzajímavějších artefaktech, díky tomu lze dobře naplánovat návštěvu a nevynechat to nejzajímavější. Z metra vystupte na jedné z těchto stanic – Tottenham Court Road, Holborn, Russell Square, Goodge Street.

Internetové stránky The British Muzeum

Nenechte si ujít:

 • mumie v expozici o starověkém Egyptě
 • pravěký kamenný nástroj z Tanzánie
 • slavná Rosettská deska s hieroglyfy
 • bysta Ramsese
 • socha z Velikonočního ostrova
 • mosazné astronomické "hodinky" pro výpočet polohy slunce, měsíce a planet

Tate Modern v Londýně


Tate Modern London. Foto: TheGuardian.com

Tate Modern je britské národní muzeum moderního umění. Galerie se nachází v budově původní elektrárny Bankside. Po rekonstrukci byla 12. května 2000 otevřena jako galerie a ihned si získala ohlas u obyvatel Londýna i turistů z celého světa.

Tate Modern najdete na Bankside. Otevřeno je od neděle do čtvrtka od 10 do 18 hodin, v pátek a v sobotu od 10 do 22 hodin. Vstup do galerie je (kromě speciálních výstav) volný. Z metra vystupte na jedné z těchto stanic –    Southwark, Blackfriars, St Pauls.

Internetové stránky Tate Modern