Na Filipínách právě vítají léto! Pár tipů k návštěvě

Na Filipínách právě vítají léto! Pár tipů k návštěvě

Pokud jste se ještě nikdy nepotápěli a nepoznali krásu barevného podvodního světa, nač troškařit, jeďte rovnou na Filipíny! Jen si to představte: na mapě Filipín byste napočítali 7 107 ostrovů, z nichž je zhruba 700 neobydlených. Potápěči z celého světa jsou nadšeni z bohatství korálů a ryb.


Palmy a moře u domu. Foto: Shutterstock.com

Počasí? Vějíře s sebou

Baňky, svíčky, koledy a vy balíte na Filipíny! To by bylo ideální, že? Nejvhodnější čas pro dovolenou na Filipínách je totiž leden a únor, kdy není takové horko. Ale nemusíte se bát ani jiných období v roce. Hlavní turistická sezona trvá od ledna do května. V nížinných oblastech je nejtepleji v dubnu a květnu, klobouky a vějíře s sebou – v tomto období teplota málokdy klesne pod dusných 37 °C, teploměr v moři ukazuje 27 °C a víc.

Na Filipínách je horko a vlhko, ostatně jste v tropech. Průměrná teplota se pohybuje kolem 26,5 °C. Roční období jsou jiná než u nás – léto trvá od března do května, období dešťů od června do listopadu a chladné období od prosince do února.    


Ráj, co říkáte? Foto: Shutterstock.com

Pět míst, která doporučujeme navštívit

Filipíny jsou jako dobře namíchaný koktejl. Najdete tu nádherné pláže jako nakreslené ve Photoshopu, vulkány, divokou přírodu i exotické pokrmy, o kterých jste nikdy neslyšeli. Až vás omrzí moře a vodopády, toulejte se ulicemi měst. Tak se vám podaří dosyta nasát atmosféru a poznat mentalitu Filipínců. Světoznámý průvodce Lonely Planet doporučuje k návštěvě následující pětku:

  • hlavní město Manila na ostrově Luzon s více než desetimiliony obyvatel – nenechte si ujít historickou čtvrť Intramuros se starými hradbami
  • ostrov Boracay – musíte se vykoupat na úchvatné Bílé pláži, stojí to za to  
  • Puerto Galera – koupejte se, potápějte, dovádějte se šnorchlem... Puerto Galera je údajně jedno z nejkrásnějších letovisek vůbec
  • Cebu City – leží na vulkanických horninách, nezapomeňte navštívit krásnou katedrálu  
  • Baguio – ve městě musíte ochutnat Strawberry Taho, což je osvěžující dobrota s jahodami

Náš tip: rýžové terasy v Banaue

Najdete je v seznamu UNESCO a musíte je vidět. Terasy sahají od úpatí hor až k vrcholkům a místní zemědělci je budovali stovky let. Rýže potřebuje vodu – celý systém zásobují důmyslně vybudované zavlažovací kanály.


Rýžové terasy v Banaue. Foto: Shutterstock.com

Přátelští lidé

Filipínci vyznávají křesťanství – to je pro jihovýchodní Asii trochu netypické. Jsou velmi klidní a vůči turistům pozorní a přátelští. V turistických oblastech se domluvíte anglicky.