Paříž jinak? Na in-line bruslích i v zimě!

Pari Roller: Každý pátek Paříží na bruslích. 25 km v únoru i v létě  

Sledujete tloušťku ledu na rybníku za humny? Zima je dlouhá, sbalte své kolečkové brusle a jeďte raději do Paříže. I když se teploty ještě nevydaly "jarním směrem", můžete ochutnat Paříž i jinak než s průvodcem v ruce. Co třeba jízda v partě po pařížských ulicích? Vydejte se noční Paříží na hromadnou jízdu Pari Roller. Sraz je každý pátek večer na Montparnassu. 


Foto: Shutterstock

 

Co je Pari Roller?

Bavte se, poznejte pařížské památky jinak, smějte se s Pařížany! Obujte si brusle a vydejte se do pařížských ulic na Pari Roller. Neplatíte vstupné, nemusíte se registrovat, nebudete stát ani na stupních vítězů. Jen si můžete užívat volnost, o vaši bezpečnost se postará pařížská policie a záchranáři. Ověřte si ale dopředu (Pari Roller má Facebookový profil i účet na Twitteru), jestli se opravdu pojede. Pokud hodně prší a dlažba či asfalt klouže, organizátoři akci ruší.  


Foto: Pari-roller.com

 

Kolik za jízdu na bruslích zaplatím?

Stačí přijít na start a jet. Platit nic nemusíte, ale můžete uhradit členství na rok. Podpoříte tím úsilí dobrovolníků, kteří se o organizaci starají. Členství i s pojištěním na rok stojí 25 euro. Můžete svou registraci přinést na start nebo poslat poštou na adresu Pari-Roller, Adhésions, 16 Bd Saint Germain, 75005 Paris, Francie.


Foto: Pari-roller.com

 

Může bruslit opravdu každý?

Jestli umíte na bruslích brzdit, vzhůru na start! Trasa i terén jsou však určeny spíš zkušenějším bruslařům. Jízda není závod, hlavním smyslem je užít si volnost a svobodu. Bruslaři jedou v chumlu a tempo je však poměrně vysoké. Kolaři a skateboardisté jedou na konci. Děti jednou v doprovodu rodičů. Trasa měří asi 25–30 km a jede se 3 hodiny. Délka "průvodu" je obvykle asi 1,5 km, ale v létě měří až 4,5 km.

Jsem začátečník, ale chci jezdit po Paříži. Jak na to?

Letuška má tip pro začátečníky – v zimě můžete na ulicích bruslit na klasických bruslích na ledu. Začínající in-line bruslaři mají sraz každou neděli odpoledne ve 14.30 na náměstí Place de la Bastille.

Je únor, hurá na brusle! Kde a kdy startuje Pari Roller?

Zpět na Pari Roller :) Sraz je každý pátek ve 22 hodin večer u Raoul Dautry, nedaleko Montparnasse tower. Bruslí se v zimě i na jaře. Návrat na stejné místo je zhruba v 1 hodinu v noci. Podívejte se na mapu. 

Kudy se jede?

Trasa Pari Roller se každý týden mění. Ale délka je vždy zhruba 30 km (18,6 mil). Trasu organizátoři obvykle zveřejňují ve čtvrtek.

Doporučení pro bezpečnou jízdu

  • před jízdou si zkontrolujte stav svých bruslí
  • nesmíte se držet vozidel
  • pokud uvidíte někoho před vámi se zvednutýma rukama, dejte pozor, upozorňuje na nebezpečí na trase (dlažební kostky, díry) nebo varuje, že někdo z účastníků spadl
  • nechte pruh na boku pelotonu volný
  • jede se po silnici, ne po chodníku
  • pokud spadnete, snažte se co nejrychleji zvednout
  • vezměte si helmu, chrániče na zápěstí, lokty i kolena
  • dejte si do batůžku vodu a něco malého k zakousnutí – cereální tyčinku a podobně
  • oblečte si světlé oblečení, budete lépe vidět