Proč si koupit letenku na Skiathos

Vydáno 3. 4. 2014

Skiathos: Od letiště pěšky na pláž

Jste fandové letectví a máte rádi moře? Víte o tom, že v Evropě existuje letiště, kde letadla přistávají pár metrů od hladiny moře? Pojďte se podívat na řecký ostrov Skiathos. Čeká vás moře, oblázkové pláže, slunce... a natáčel se tady muzikál Mamma mia! s Meryl Streepovou. Přistání ale vyplaví do žil trochu adrenalinu – zdejší přistávací plocha je extrémně krátká a úzká, měří pouhých 1628 x 30 metrů.


Přistání letadla Fly Niki. Foto: JetPhotos.net

Jak přistávají letadla na Skiathosu

"Většina letadel si nemá čas hrát na jemné přistání a praští s tím jako řezník játrama o stůl," píše JackBrno o přistání na Skiathosu v diskusi na cestovatelském serveru Airways.cz. "Brždění bylo opravdu drsné," zní v popisu o přistání na ostrově. Dráha na Skiathosu je totiž jedna z nekratších na světě. Letiště Skiathos je oblíbeným cílem nejen turistů, ale i domorodců. V jeho bezprostřední blízkosti u svodidel je volné prostranství, odkud je možné umění pilotů sledovat.    


Odlety můžete zblízka sledovat. Foto: Wikipedia.org

Jak se dostat na Skiathos

Na Skiathos můžete letět z Prahy se společností SmartWings, létá se v sezoně – vždy úterý tam, v pátek zpět. Další aerolinky létají z Vídně a dalších měst. Nebo se dá letět z cestovní kanceláří charterovým letem. Letiště Papadiamantis leží 4 km jihovýchodně od města Skiathos – Chora. Na ostrov se dostanete i lodí například z řeckého přístavu Volos.


Zážitek na pláži. Foto: JetPhotos.net