Travel Service koupí třetinu ČSA

Travel Service koupí třetinu ČSA

Firma Travel Service koupí 34 % akcií Českých aerolinií, což umožňuje opce Korean Air. Právo na nákup akcií Českých aerolinií od společnosti Český aeroholding umožňuje smlouva z dubna tohoto roku mezi Korean Air a Českým aeroholdingem.

Podle prohlášení 34 % akcií chce společnost Korean Air prodat české letecké společnosti Travel Service, která se tak stane spoluakcionářem Českých aerolinií – vedle společnosti Korean Air se 44 % akcií, Českého aeroholdingu s konečným podílem 19,74 % a České pojišťovny, která bude i nadále držet v ČSA 2,26% akciový podíl.

Rozhodnutí uplatnit svou opci na dalších 34 % akcií ČSA a poté tyto akcie prodat českému leteckému dopravci Travel Service vysvětluje společnost Korean Air tím, že plánuje posílit své působení v Evropě a vytvořit z Letiště Václava Havla v Praze ve spolupráci s Travel Service svůj evropský hub. Korean Air získá díky vstupu Travel Service do ČSA napojení do dalších zhruba 40 nových destinací v Evropě, do kterých budou moci jejich cestující po přestupu na Letišti Václava Havla v Praze nově doletět.