Cestujeme po světě

10 nejkrásnějších vlakových zážitků po celém světě

Vydáno 30. 10. 2015
Na Letušce v sekci ZÁJEZDY si můžete přečíst o luxusní jízdě indickým Orient Expresem. Když si zájezd koupíte, podíváte se na nejzajímavější místa v Indii a zažijete výjimečnou péči vlakového personálu. Po kolejích ale můžete cestovat i na jiných místech světa. Podíváme se do Švýcarska, Walesu i Jižní Ameriky. Ukážeme vám dalších deset výjimečných vlakových tras.

Po kolejích do hor, přes mosty, průrvy a kaňony 

image
Některé jsou slavné pro svůj luxusní interiér, jiné díky nádhernému výhledu. Všechny jsou oblíbené a ročně přepraví statisíce turistů. Vybrali jsme pro vás deset zajímavých nejlepších vlaků, které jezdí po kolejích napříč celým světem.  
 

S PeruRailem posvátným údolím až k Machu Picchu

image
Celodenní výprava vlakem do samotného centra bývalé říše Inků oplývá celou řadou historických klenotů. Trať vedoucí z předměstí Cusca až na úpatí Machu Picchu obsluhují hned dvě společnosti a v nabídce je několik možností přepravy – včetně luxusního vlaku Hiram Bingham, který byl inspirován Orient Expressem. Doporučujeme udělat si zastávku ve stanici Ollantaytambo – jedná se o poslední obývané incké město a je plné pozůstatků kdysi slavného impéria. 
 

Glacier Express je švýcarský král tunelů a mostů

image
Glacier Express je slavný pro své nádherné panoramatické výhledy na úpatí švýcarských Alp, divoké řeky, kouzelné starobylé hrady a rozlehlé pas