Cestujeme po světě

5 míst, která musíte navštívit: Které destinace budou v roce 2018 trendy?

Vydáno 6. 1. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

Portugalsko, Dubaj, Island, ale i Srbsko a Mexiko. Podle nejrůznějších cestovatelských serverů to byla právě tato místa, která v loňském roce zažila největší popularitu. O jaké destinace ale půjde letos? Přinášíme vám seznam destinací, o kterých v tomto roce ještě uslyšíte - tak proč nepředběhnout dobu a rovnou je nenavštívit? 

AGADIR, MAROKO 

Podle serveru Skyscanner v poslední době vzrostl zájem o tuto destinaci o 44 procent. Není divu, v Agadiru je totiž nakumulované to nejlepší z celého Maroka – na agadirské pláže, jež vypadají jako ze sci-fi filmu, dojedete na velbloudu, s přicházejícím večerem si můžete projít souk (neboli trh) al-Had, kde pokoupíte vzácné koření a malované talíře, nebo podniknout procházku k ruinám starobylého Kasbahu, který se tyčí na kopci nad městem. 

ZAMBIE

Obliba Zambie strmě stoupá především kvůli nádherným Viktoriiným vodopádům, jednomu z přírodních divů světa. Milovníci přírody si přijdou na své i při projížďce safari, kde mohou potkat lvy, žirafy, gepardy nebo slony. Šušká se, že zájem o Zambii se u cestovatelů z anglicky mluvících zemí zvýšil poté, co princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markle oznámili, že právě zde chtějí strávit své líbánky. 

DUBROVNÍK, CHORVATSKO

Chorvatské město se v posledních letech vyšvihlo mezi áčkové destinace – najdete tu nespočet luxusních restaurací i hotelů, slavné filmové lokace a kvalitní služby všeho druhu. Kromě typického chorvatského moře plného života se Dubrovník může pyšnit i architekturou různých stylů. Objevte tu krásy baroka, zdobené oblouky i klikaté středověké uličky.  

TOULOUSE, FRANCIE

Nejen nízké ceny letenek mohou za náhlý zájem o Toulouse ležící na jihozápadě Francie. Ačkoli jde o relativně velké město, má rozkošné historické centrum, které svým návštěvníkům navozuje komorní a pohodovou atmosféru. Poznejte tamní kostely a kláštery, čas si udělejte i na muzeum moderního egyptského umění. A protože by návštěva Francie nebyla nic bez romantické procházky, vyrazte objevit zákoutí Canal du Midi nebo řeky Garonny - a nezapomeňte s sebou přibalit láhev francouzského červeného! 

BARMA

Ačkoli je jihovýchod Asie čím dál oblíbenější, Barmě se větší popularita vyhýbala. Jednou to ale přijít muselo – Barma a její buddhistické chrámy, podivné hlavní město i nedotčené pláže konečně přicházejí na scénu. Objevte město duchů Neipyijto na vlastní kůži, projeďte si alabastrové silnice a navštivte pláž Ngapali, která ohromuje svým bílým pískem, průzračným mořem i palmami, které okamžitě navozují atmosféru čirého ráje.