Cestujeme po světě

Africké safari, vysokohorský trek i pozorování velryb: jak si splnit sen za málo peněz

Vydáno 7. 3. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

Každý má nějaký cestovatelský sen. Někdo chce letět do Austrálie za surfem a klokany, jiný se vidí v jeepu na projížďce africkým safari. Každý sen ale něco stojí, proto se nemusí vždycky vyplnit - ještě ale nesmutněte. Podívali jsme se vysněným destinacím na zoubek a našli jsme pro vás místa, která poskytují stejně muziky za méně peněz. Čtěte dál a mezitím si zabalte, brzy letíte na výlet! 

SEN: LÍBÁNKY NA PLÁŽI NA HAVAJI

DOSTUPNÁ VARIANTA: VÝLET NA LANZAROTE

Mystická sopečná krajina, krásné pláže i celoroční léto lákají na Havaj tisíce turistů. Proč ale letět přes půlku zeměkoule, když skoro totéž můžete mít za takřka za rohem? Kanárské ostrovy nabízejí mnohé - ať už si zaletíte na Tenerife zdolat nejvyšší horu Španělska Pico de Teide, užijete si pár divokých večerů v Gran Canarii, nebo se rozhodnete prozkoumat kouzelný ostrov Lanzarote. Právě ten oplývá, stejně jako jeho americký protějšek, sopečnou krajinou, najdete tu proto unikátní černé pláže, lávové kopce a nespočet sopek různých velikostí, které prostě chcete prozkoumat. I přesto však nejde o nehostinnou oblast, fauny i flóry je tu požehnaně! Na své si tu přijdou i surfaři, od Atlantiku sem totiž fouká ten správný vítr. 

cena letenek na Havaj: cca 25 tisíc korun

cena letenek na Lanzarote: cca 8 500 korun 

SEN: POZOROVAT DIVOKOU PŘÍRODU NA GALAPÁGÁCH

DOSTUPNÁ VARIANTA: CESTA DO SEVERNÍ KANADY

Ekvádorské souostroví je pro mnohé synonymem divočiny. Tu potkáte obří želvu, támhle zahlédnete kosatku a o kousek dál se před vámi naparují tučňáci. Ač se jistě jedná o velkou nádheru, také se za ní zaplatí - a ne málo. Hlavu vzhůru, pokud máte v plánu velkou cestu za dobrodružstvím, vyražte do Kanady na ostrovy Haida Gwaii! Letenky jsou zhruba o půlku levnější a divoká příroda na vás čeká na každém rohu. Uvidíte tu orly, obrovitánské velryby, m