Cestujeme po světě

Africké safari, vysokohorský trek i pozorování velryb: jak si splnit sen za málo peněz

Vydáno 7. 3. 2018 | Letuška.cz Redakce

Každý má nějaký cestovatelský sen. Někdo chce letět do Austrálie za surfem a klokany, jiný se vidí v jeepu na projížďce africkým safari. Každý sen ale něco stojí, proto se nemusí vždycky vyplnit – ještě ale nesmutněte. Podívali jsme se vysněným destinacím na zoubek a našli jsme pro vás místa, která poskytují stejně muziky za méně peněz. Čtěte dál a mezitím si zabalte, brzy letíte na výlet! 

SEN: LÍBÁNKY NA PLÁŽI NA HAVAJI

DOSTUPNÁ VARIANTA: VÝLET NA LANZAROTE

Mystická sopečná krajina, krásné pláže i celoroční léto lákají na Havaj tisíce turistů. Proč ale letět přes půlku zeměkoule, když skoro totéž můžete mít za takřka za rohem? Kanárské ostrovy nabízejí mnohé – ať už si zaletíte na Tenerife zdolat nejvyšší horu Španělska Pico de Teide, užijete si pár divokých večerů v Gran Canarii, nebo se rozhodnete prozkoumat kouzelný ostrov Lanzarote. Právě ten oplývá, stejně jako jeho americký protějšek, sopečnou krajinou, najdete tu proto unikátní černé pláže, lávové kopce a nespočet sopek různých velikostí, které prostě chcete prozkoumat. I přesto však nejde o nehostinnou oblast, fauny i flóry je tu požehnaně! Na své si tu přijdou i surfaři, od Atlantiku sem totiž fouká ten správný vítr. 

cena letenek na Havaj: cca 25 tisíc korun

cena letenek na Lanzarote: cca 8 500 korun 

SEN: POZOROVAT DIVOKOU PŘÍRODU NA GALAPÁGÁCH

DOSTUPNÁ VARIANTA: CESTA DO SEVERNÍ KANADY

Ekvádorské souostroví je pro mnohé synonymem divočiny. Tu potkáte obří želvu, támhle zahlédnete kosatku a o kousek dál se před vámi naparují tučňáci. Ač se jistě jedná o velkou nádheru, také se za ní zaplatí – a ne málo. Hlavu vzhůru, pokud máte v plánu velkou cestu za dobrodružstvím, vyrazte do Kanady na ostrovy Haida Gwaii! Letenky jsou zhruba o půlku levnější a divoká příroda na vás čeká na každém rohu. Uvidíte tu orly, obrovitánské velryby, medvědy i vzácného strakapouda amerického. 

cena letenek na Galapágy: cca 40 tisíc korun

cena letenek do Vancouveru: cca 20 tisíc korun

zdroj foto: Whales Worldwide

SEN: HIMALÁJSKÝ TREK

DOSTUPNÁ VARIANTA: ZLÉZT POHOŘÍ ATLAS V MAROKU

Mount Everest a ostatní nepálští zasněžení velikáni jsou skutečnou špičkou pro všechny vysokohorské nadšence. Ačkoliv samotný život v Nepálu je záležitostí velmi levnou, dostat se k Himalájím vyjde poměrně draho a letenka také něco stojí. Zkuste Himaláje vyměnit za pohoří Atlas v Maroku, které se rozpíná kousek za Marrákešem. Městskému životu plnému tržišť a smlouvání sice budete stále blízko, na hoře Toubkal, která měří přes čtyři tisíce metrů, si ale budete připadat jako na druhém konci světa. Navíc tu můžete prozkoumat vesničky marockých Berberů, kteří z velké části stále vedou analogový způsob života. 

cena letenek do Káthmándú: cca 20 tisíc korun 

cena letenek do Marrákeše: cca 8 tisíc korun

SEN: SPATŘIT VELKOU PĚTKU V SOUKROMÉ REZERVACI V AFRICE

DOSTUPNÁ VARIANTA: PROJET SI JIHOAFRICKÝ NÁRODNÍ PARK (A VELKOU PĚTKU VIDĚT TÉŽ)

Jako sen ideální – cesta po soukromém parku v jeepu s řidičem, noci strávené v luxusním hotelu s pětichodovou večeří a vybraným africkým vínem … V praxi ale cena takové dovolené může vyšplhat do vesmírných částek, obzvlášť, cestujete-li jako rodina. Levnější verze takového výletu je přitom na dosah ruky – luxusní nocleh vyměňte za levnější hotely a soukromou rezervaci za dechberoucí Krugerův národní park v Jihoafrické republice. Velkou pětku, jak lovci dříve označovali nebezpečnou pětici zvířat (slona afrického, nosorožce dvourohého, buvola afrického, lva a levharta skvrnitého) tu s trochou štěstí uvidíte také.