Cestujeme po světě

Bangkok za čtyři dny – památky, které musíte navštívit

Vydáno 24. 3. 2015 | Letuška.cz Redakce
Jestli chcete Bangkok skutečně dobře poznat, vezměte si v práci alespoň měsíc dovolenou. Můžete objevit nevšední chutě thajské kuchyně a navštívit i místa popsaná na zadních stránkách průvodců. Thajsko máme v Letušce rádi a budeme vás o novinkách v této úchvatné metropoli informovat častěji. Nejprve musíte vědět, které památky jsou při návštěvě téměř povinné.

Bangkok za čtyři dny – památky, které musíte navštívit

Thajsko chutná po limetkách, koriandru a chilli. Nebojte se ochutnat a na fastfoody zapomeňte! Jídlo je fantastické, všechno si vyfoťte, ať můžete svým známým vyprávět.

Jak se chovat v Bangkoku u stolu

Jí se lžící a vidličkou, rýže i rukou. Thajci jsou společenští, rádi si jídlo vychutnávají u velkého stolu. Jídlo je pestré a plné zeleniny. Neodmítněte thajský čaj. Platí se thajským bahtem. 100 korun je zhruba 157 thajských bahtů.

Bangkok bez trapasu 

  • Thajsko je budhistická země. Mezi fotkami budete mít ležícího Budhu, zlatého, bílého, kráčejícího, sedícího.
  • Všechny náboženské předměty jsou ale posvátné, nesahejte na ně.
  • Budhisté jsou velmi tolerantní, ale připravte se na určitá specifika.
  • Do chrámu nevstupujte v kraťasech, uvnitř se vyzujte.  
  • Thajci si nepodávají ruce při pozdravu. Sepnou ruce u obličeje a lehce se ukloní.
  • Rychle si zvyknete, Thajci jsou velmi tolerantní a přátelští a jejich povaha i nálada je příjemně nakažlivá. 

Ilustrační foto: Igor Prahin

Královský palác

Královský palác Chitralada. Foto: Benjamin Cohen

Královská rodina žije od roku 1946 v paláci Chitralada ve čtvrti Dussit, takže je palác volně přístupný návštěvníkům. Jedná se o obrovský komplex chrámů a paláců, areál má rozměry 500 na 400 metrů. Prohlédnout si zde můžete trůnní sál Chakri, zbrojnici, strážnici palácové stráže, nebo střídání stráží, které jsou oblečené v bílých uniformách. Vstupné je  250 bahtů.

Wat Phra Kaeo

Chrám Wat Phra Kaeo. Foto: Jules Lied

 

Chrám Smaragdového Buddhy je nejvýznamnější chrám v zemi, stojí v severovýchodním rohu areálu Královského paláce. Je to komplex budov, které jsou lakované zlatem a zdobené barevnými dlaždicemi, ve kterých he umístěna nejposvátnější soška Thajska – 70 centimetrů vysoký Smaragdový Budha.

Wat Mahathat

Sedící Buddha v chrámu vznešeného památníku. Foto: Leelawadee.

 

Chrám vznešeného památníku je centrem pro učení meditace a ústředím klášterního řádu Mahanikai, koná se zde i trh. Vstupné je 30 bahtů.

Wat Pho

Chrám Wat Pho. Foto: Stefan Heinrich

 

Nejstarší chrámový komplex se známou atrakcí sochou Ležícího Budhy, která je 15 metrů vysoká a 46 metrů dlouhá, socha je postavena z cihel a překryta zlatými plátky. Za vstupné zaplatíte 50 bahtů.

Palác Vimanmek

Palác Vimanmek. Foto: archiv Letuška

 

Největší stavba na světě, která byla postavena z týkového dřeva, původně stál na ostrově Ko Sichang, na své současné umístění byl přemístěn v roce 1901. Vstupné vás přijde na 100 bahtů.

Patpong

Čtvrť Patpong. Foto: Alessandro Vannucci

 

Oblíbené středisko nočního života. Světově proslulá čtvrť červených luceren.

Ancient City

Muang Borang v zábavním parku Ancient City. Foto: Yann1806

 

Zábavní park ve tvaru Thajska, který stojí kousek od Bangkoku. V parku je možné si projet na kole trasu, na které uvidíte zmenšené repliky slavných thajských pamětihodností. Vstupné je 500 bahtů.