Cestujeme po světě

Cestujete s námi – Francie

Vydáno 25. 10. 2022 | Letuška.cz Redakce
O své dojmy z pobytu ve Francii se s Letuškou podělila Monika Rezková

Francie

Francie

Při plánování svatební cesty, kde by se dala skloubit kultura, památky, a přitom pobyt u moře, byla romantická Francie naší jasnou volbou. S manželem jsme si zakoupili letenky se společností Air France a mohli se těšit, že se podíváme na slavnou dominantu Francie, dáme si makronky s croissantem a vyzkoušíme, jak se s angličtinou dá komunikovat s Francouzi.

Paříž

Francie

Na hlavní město Paříž jsme měli vyhrazené 3 dny, kdy jsem počítala s tím, že to bude vesměs celodenní chození po památkách, kterých se zde vyskytuje nespočet. Zakoupení vstupenek předem on-line do Louvru a na Eiffelovu věž byla samozřejmostí, abychom nemuseli stát ve frontách. Paříž je velké město a cestuje-li člověk hromadnou dopravou, je dobré si cestu rozplánovat hlavně kvůli spojům metra, aby co nejméně přestupoval a měl tak pohodlnou cestu. První den jsme projeli severní část města s návštěvou Moulin Rouge, Montmartru, Sacre Coeur a Napoleonovy hrobky. Druhý den centrum s návštěvou katedrály Notre Dame, procházkou podél řeky Seiny a konečně výhled z Eiffelovy věže. Poslední den jsme nechali jako kulturní a věnovali jsme jej muzeu v Louvru, které je velmi rozlehlé a největším lákadlem pro turisty je zde obraz Mona Lisa od Leonarda da Vinci.  

Nice

Francie

Po prochozené Paříži měla být Nice pro nás odpočinkovou destinací a taky, že byla. Zde jsme měli vyhrazené 4 dny, kde jeden z nich jsme chtěli věnovat návštěvě státu Monako. Kolem pobřeží se táhne dlouhá rovná promenáda s pláží, bylo zde vidět mnoho běžců, cyklistů či bruslařů. Pláž je zde oblázková, využili jsme tedy pro pohodlí boty do vody. Zaujalo mne, že tu mají i vyhrazenou část pláže, která je určena pro majitele psů, aby zde mohli se svými mazlíčky dovádět. Město je to velmi klidné, krásné a nadšenci do umění si přijdou na své neb se zde vyskytuje pestrá nabídka muzeí.

Monako

Francie

Jak už jsem zmínila, když už jsme byli v Nice, nemohli jsme si nechat ujít možnost navštívit stát Monako, které je od Nice vzdálené cca 20 minut vlakem. Malý úsek a už jste v jiném státě, ve státě, kde se jezdí známý okruh Formule 1. Při výstupu do vyšších míst se naskytnou nádherné výhledy na moře, luxusní jachty a město jako celek.     

Celkový dojem

Francie

Francie je rozmanitá země, jinou atmosféru člověk zažije v hlavním městě, jinou na pobřeží a vždy je co poznávat a objevovat. To je myslím na cestování to nejkrásnější. Žila jsem v domnění, že Francouzi jsou na svůj jazyk hrdí a jinak se s vámi bavit nebudou. Dnes je to již lepší a s dobou a naproti turistům jdou i oni. V restauraci, kde měli menu pouze ve francouzštině, nám číšnice dokonce nabídla, že pokud bychom nerozuměli, tak přijde a přeloží nám to. Francouzština je ovšem nádherný melodický jazyk a já začínám být odhodlaná se do něj ponořit a naučit se jej.