Cestujeme po světě

Dobrodružství volá! Kam letos vyrazit pod stan?

Vydáno 25. 3. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

Jezdit každý rok do all-inclusive rezortu s dokonalými plážemi, lehátky a celodenní nabídkou nejrůznějších masáží je sice fajn, ale mnoho zážitků si z takové dovolené neodnesete. Pokud jste od základu dobrodružná duše, jediné po čem možná toužíte, je sbalit stan, spacák a vyrazit někam, kde vám budou dávat lišky dobrou noc a první, co po probuzení uvidíte, budou krásy přírody, ne uklízečka v pátém patře betonového hotelu. 

Sepsali jsme proto pár tipů, v jakých kempech vám bude nejlíp - a to napříč celou Evropou. Chcete se jet spíš koupat do Chorvatska a po večerech nasávat vůni piniových hájů, nebo vás víc láká čistota francouzských hor s přidanou hodnotou fenomenálního vína? 

CAMP LIZA, BOVEC, SLOVINSKO

Kemp leží u azurové řeky Koritnicy, která vyloženě vybízí ke sjezdu na raftu, nebo aspoň otužileckému rannímu smočení. Nespornou výhodou kempu Liza jsou oddělené zóny pro “stanaře” a turisty, kteří přijeli s obytňákem nebo karavanem. Právě spaní ve stanu nabízí nezapomenutelné výhledy - stanuje se totiž přímo u břehu krásné řeky. Kromě kochání se ale můžete vybít i sportovně, zajezděte si na horském kole, ujděte kus stezky Alpe Adria, nebo si půjčte kajak či kánoji! 

cena za noc:

TARTARUGA CAMPING, OSTROV ZAKYNTHOS, ŘECKO

Tartaruga je jako ztělesněný sen - kemp je zasazen do olivového háje, z něhož se dá seběhnout rovnou na přilehlou pláž. Na moře se můžete dívat rovnou ze stanu, záliv Laganas se totiž rozprostírá přímo před vámi. A teď to nejlepší - kromě usínání za zvuků cikád, večeření v místních restauracích, kde vám rybáří naservírují to nejlepší ze svého úlovku, se tu můžete potápět v průzračném moři s karetami a dalšími podvodními stvořeními. Idyla, no ne?

cena za noc:

FYRVAPPLINGEN FISKECAMP, UPPSALA, ŠVÉDSKO

Tentokrát něco pro milovníky počasí “tak akorát” a drsné severské přírody. Pojedete-li ze Stockholmu autem zhruba hodinu a půl na sever, najdete tento prostorný kemp s několika cyklostezkami. Protože leží přímo u rozlehlého jezera, dá se tu plavat a rybařit. Mottem celého kempu je sblížit se s přírodou. Ta je skutečně blízko - na jedné straně jezero, na druhé nekonečné lesy. A uprostřed kempu sdílené místo pro barbecue! 

​cena za noc:

D’OLDE KAMP, ANSEN, NIZOZEMSKO

V tomto les