Cestujeme po světě

Jak chutná pravá Pho Bo? Objevte Vietnam a jeho krásy

Vydáno 27. 10. 2017 | Letuška.cz Redakce

Objevte Vietnam a jeho krásy

image

Nekonečné rýžové plantáže, hornatá krajina, pohostinní lidé, krásné pláže i skvělé jídlo - ideální dovolená. Vietnam se v posledních letech těší nebývalé popularitě, za což vděčí nejen zmíněným přednostem, ale i příznivému poměru cena-kvalita. Ať už jde o cestovné, ubytování nebo třeba vynikající kuchyni. 

Vietnam

Jihoasijskou zemi si můžete užít v pohodlí luxusních rezortů, jeho pravou atmosféru ale okusíte jedině s krosnou na zádech a teniskami na nohou. Do zavazadla přibalte i své odvážné já a do každého dobrodružství se vrhejte po hlavě - ať už je řeč o ochutnávání místních lahůdek u pouličních stánků, nebo křižování Vietnamu na vypůjčeném skútru. 

Vietnam je rozdělen do několika oblastí, z nichž každá nabízí nespočet zajímavých míst, chutí i zážitků. Vybrali jsme pro vás několik z nich, které tu musíte prožít, ochutnat a navštívit. Právě na podzim a v zimě je totiž ta správná chvíle koupit letenku, sbalit krosnu a vyrazit za poznáním. Už si píšete?

Plavit se po deltě Mekongu 

Plavba po nejdelší řece v jihovýchodní Asii je nezapomenutelným zážitkem skutečně pro každého. Delta Mekongu, úrodná oblast na jihu Vietnamu, skýtá nejrůznější překvapení. Plouvoucí trhy s čerstvou zeleninou a ovocem, kokosové lesy a rýžová políčka, mávající Vietnamce a nekonečný klid. Půjčte si loďku a jeďte, kam se vám bude chtít.

Prozkoumat Sapu a okolí 

I přes vysoký počet turistů (jak zahraničních, tak místních) se dojeďte podívat do horské oblasti, kde žijí etnické menšiny Hmong a Dao. V Sapě na vás čekají dechberoucí scenérie, kus historie a klidně i výšlap na třítisícovou horu Fansipan. Kdo vysokohorské turistice příliš neholduje, může se svézt lanovkou! Budete-li mít štěstí, stanete se v Sapě svědky pompézních hmongských slavností. Třeba příchodu nového roku, který tato etnická menšina slaví skoro celý měsíc. 

Relaxovat na ostrově Phu Quoc 

Phu Quoc, nebo také Nefritový ostrov, je oázou pro všechny uondané cestovatele. Od pevniny ho dělí pouhá hodina letu z Ho Či Minova Města, po níž vás uvítá svými slonovinovými plážemi a azurovým mořem. Milovníci historie ocení turistům přístupné Kokosové vězení, tedy zajatecký tábor z dob vietnamské války, kde Američané drželi několik desítek tisíc příslušníků Viet Congu. 

Ochutnat Vietnam 

Vietnamská kuchyně pobláznila všechny labužníky a ve městech po celé Evropě rostou vietnamská bistra jako houby po dešti. Při své cestě po Vietnamu nezapomeňte ochutnat Phò Bo, lahodný hovězí vývar s plochými rýžovými nudlemi a exotickými bylinkami. V Hanoji vyzkoušejte pravé Bún Bò Nam Bộ, kulaté rýžové nudle s grilovaným hovězím masem, spoustou zeleniny, bylinek a drcených arašídů. Další lahůdkou jsou jihovietnamské bagety Bánh Mì. Ty jsou zářným příkladem vlivu francouzského kolonialismu - klasické křupavé bagety Vietnamci naplnili surovinami, které měli zrovna po ruce, a vznikla tak geniální souhra evropsko-asijských chutí. Zkuste třeba tu s vietnamskou paštikou!

Redakční kredit: melis / Shutterstock.com