Cestujeme po světě

Jak si nejlépe užít: 48 hodin v Budapešti

Vydáno 30. 11. 2017 | Letuška.cz Redakce
image

Poměrně dlouho jsme odolávali, váhali a s výletem otáleli, nakonec nás ale Budapešť zlákala - chvála na ni se totiž valila ze všech stran. Jedni obdivovali její klasickou krásu, druzí si pochvalovali lázně a příjemné ceny a třetí uchvátil noční život a zajímavé podniky. Rozhodli jsme se dát maďarské metropoli šanci a, jak se dalo čekat, neprohloupili jsme. Víkend v Budapešti stál za to a už teď plánujeme, kdy tam zamíříme příště. Nachodili jsme pár desítek kilometrů, poznali od všeho trochu a nakonec pro vás vytvořili malého průvodce, který by vás nasměrovat k tomu vůbec nejlepšímu, co město nabízí. Pište si! 

JAK SE DOSTAT Z LETIŠTĚ DO CENTRA

Letenky do Budapeště se v posledních měsících drží na přijatelné hladině - nakoupíte-li je s dostatečným předstihem, tedy zhruba tři měsíce předem, proletíte se s ČSA za 1 700 korun, což je férová cena. Hned po příletu se na vás usměje hodnota maďarského forintu, a vy tak za cestu do centra města nedáte 350 korun jako v Londýně, ale pouhých 70 Kč. Autobus vás doveze až na stanici Deák Ferenc tér, která se nachází v samotném srdci města. O něco levněji vás vyjde i cesta vlakem ze stanice Ferihegy, která leží nedaleko Terminálu 1. 

jízdenka z letiště na stanici Deák Ferenc tér = cca 70 Kč

cesta s taxi z letiště do centra = cca 500 Kč

cesta vlakem z nedaleké stanice Ferihegy na stanici Nyugati = cca 45 Kč

JAK SE POHYBOVAT PO MĚSTĚ? 

Jak jste si možná mohli všimnout v předchozích příspěvcích, zastáváme chození pěšky. Kromě kopce, na němž se tyčí Budinský hrad, je město poměrně placaté a chození pěšmo nabídne výhledy na krásné domy i zastávky v útulných podnicích. Pokud ale skutečně trváte na městské dopravě, využijte metro nebo tramvaje, které svou žlutou barvou připomínají ty v Lisabonu. Vyjde-li vám počasí, půjčte si kolo a prohlédněte si město z jeho sedla! 

pěšky = zdarma

metro, tramvaj nebo autobus  - jedna jízda = 29 Kč

metro, tramvaj nebo autobus - 10 jízdenek = 250 Kč

půjčení kola na den = 250 Kč

KAM NA SNÍDANI NEBO BRUNCH? 

Jsme náruživí milovníc