Cestujeme po světě

Jak si nejlépe užít: 48 hodin v New Yorku #Brooklyn

Vydáno 12. 3. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

New York. Město, které nikdy nespí. Sen mnoha cestovatelů a místo, jež dostalo hlavní roli v nespočtu filmů a seriálů. Drtivá většina lidí potvrdí, že je krásný úplně kdykoli - za sněhové bouře, parných letních dnů i jen tak na jaře. My jsme se vypravili zjistit, jak je na tom New York na přelomu jara a léta, když se teplota pohybuje okolo příjemných dvaceti stupňů a město se probouzí ze zimního režimu. V parcích hrají newyorští důchodci petanque, vysokoškoláci vysedávají v hospůdkách v Greenwich Village, oficiální studentské čtvrti, a v Brooklynu místní pořádají barbecue party přímo na ulici. Přinášíme vám čerstvý seznam míst, které podle nás musíte navštívit, aby váš výlet za oceán byl kompletní. A ačkoli jsme jméno rubriky sice zachovali, na New York si určitě vyšetřete více než pouhých 48 hodin. Stojí to za to!

BROOKLYN

Ty tam jsou doby, kdy byl Brooklyn korunovaným dějištěm všeho newyorského zločinu - v posledních letech se z divoké městské džungle pomalu stává přívětivá městská část se spoustou kaváren, grafitti a blešáků. Zatímco Manhattan má své mrakodrapy, luxusní obchody a nespočet turistických taháků, v Brooklynu se děje opravdový život. Barbecue v ulicích, střešní párty, lidé tancující na břehu řeky East River a ranní autobusy plné spících Newyorčanů jedoucích do práce. Ubytovali jsme se ve čtvrti Bushwick ležící ve střední části tohoto obvodu, jež je jakousi bránou mezi “hipster Brooklynem” a “pravým Brooklynem se vším všudy”. Kam si zajít na nejlepší pizzu vašeho života, kde ochutnat ústřice a jak strávit brooklynské horké letní večery? Pár tipů máme. 

JAK SE DOSTANU Z LETIŠTĚ DO BROOKLYNU?

Letiště Johna F. Kennedyho je od Manhattanu vzdáleno zhruba 45 minut cesty autem a hodinu a čtvrt městskou dopravou. Cesta taxíkem je samozřejmě o něco příjemnější, nestalo se nám, že  bychom v Brooklynu narazili na nepříjemného taxikáře - naopak, každá jízda byla sama o sobě zážitkem. Cestovné vyjde na zhruba 40-50 dolarů. Městská doprava je znatelně levnější - AirTrain, vlak pohybující se po letišti, vás odveze až na stanici Jamaica, odkud přesednete na klasické metro. Nyní už jen záleží, jakým směrem se potřebujete vydat. Řekněme, že jedete směrem na Bushwick či Williamsburg. Přejdete koleje na zastávku Sutphin Blvd-Archer Av-JFK Station a pojedete hnědou linkou J na stanici Broadway Junction, kde přesednete na šedou linku L a dojedete, kam vás srdce potáhne, třeba až do Williamsburgu k nábřeží. 

LETIŠTĚ JOHNA F. KENNEDYHO -> AirTrain -> JAMAICA STATION -> přechod ->