Cestujeme po světě

Kam jít v Bangkoku na jídlo a tipy, kde ušetřit

Vydáno 26. 3. 2015
Bangkok, stejně jako všechny metropole světa, je směskou lidí a nálad závislých nejen na denní době. Bangkok je městem na jedné straně okázalých náboženských staveb a klidu, na druhé straně místem té nejhrubší neřesti v podobě nevázaného nočního života, nabízejícího snad všechny sexuální jinakosti, co na světě existují.

Kam jít v Bangkoku na jídlo a tipy, kde ušetřit

Thajci Bangkok znají pod jménem Krung Thep Maha Nakhon nebo zjednodušeně Krung Thep. Město zaujímá 1 568 km² v deltě řeky Chayo Praya ve středním Thajsku a žije zde více než 8 milionů obyvatel, což je 12,6 % všech obyvatel země. Přes 14 milionů lidí (22,2 %) žijících v okolí metropolitní oblasti Bangkoku, z něj dělá světové velkoměsto.

Většina turistů okamžitě po příjezdu zamíří do oblasti Banghlamphu, které je vyhlášeným centrem cestovatelů. Nejdete tu proto to nejlevnější ubytování ve městě. Srdcem Banglamphu je ulice Khao San, které je legendárním cestovatelským ghettem, kde stále ještě žije Bob Marley, pivo teče proudem a stánky přetékají rádoby etnickým zbožím. Oblast je také v blízkosti pamětihodností královského paláce, Watu Po, Národního muzea nebo Golden Mount.

K nejbarvitějším a nejtypičtějším asijským čtvrtím patří Chinatown (Čínská čtvrť), která je nedaleko vlakového nádraží Hualamphong Station. Je zde pár levných hotýlků. Střed města tvoří Siam Square a Ploenchit Road, což je změť obchůdků a restaurací, stejně jako moderních nákupních center. Překročení řeky na západní břeh se dostanete do oblasti Thonburi, kde kdysi Bangkok vyrůstal. Tato část je v současnosti místem klidných procházek po nejstarších místech města. Je zde velmi pestrá architektura od chudých chatrčí až po okázalé rezidence.

Kriminalita, prostituce

Místem paláce Vimanmek, Watu Benjamabophit a ZOO je rozlehlá a okázalá čtvrť Dusit. Je královským městem od doby vlády Rámy V. Místem legendárního víkendového trhu je čtvrť Chatuchak na severu města. Mezi východním koncem ulice Silom a Suriwong najdete vykřičenou čtvrť Patpong, sexuální Disneyworld Thajska.  Lze zde shlédnout kromě vyhlášených go-go barů i obchody se zbožím veškeré kvality.

Bangkok má relativně mírnou kriminalitu, ve srovnání s městskými protějšky po celém světě. Dopravní nehody jsou hlavní nebezpečí, zatímco přírodní katastrofy jsou vzácné. Ačkoliv hrozba nebezpečí je v Bangkoku poměrně nízká, lidé si musí dávat pozor na kapsáře a podvody s kreditními kartami.

Kde se v Bangkoku najíst

Říká se, že polovina populace Thajska vaří pro tu druhou polovinu. Jídlo je vynikající, nezávadné a hlavně rozmanité. Nebojte se „ jíst na ulici“. Dobrou volbou jsou restaurace, kde stojí jídlo přes 100 THB – volte Curry nebo Pad Thai, smažené nudle nebo rýži. V obchodních centrech volte bufety, které nabízejí dobré a levné jídlo, kolem 80 THB. Na ulici jsou ceny nejlevnější, volte smažené nudle nebo rýži. Od věci není ani zkusit smažené kuře, saranče nebo švába. Cena kolem 30 THB. Velice důležitým místem pro nákup potravin je v Thajsku řetězec obchodů 7/11, který má otevřeno nonstop. Dostanete zde ranní kávu, hygienické potřeby, stejně jako instantní polévku nebo čerstvý croissant. Pivo je zde nejlevnější.

Kde se v Bangkoku ubytovat

<