Cestujeme po světě

Kam letět za tím nejjarnějším jarem? Do Japonska, Holandska, Portugalska a dalších

Vydáno 13. 4. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

Nejkrásnější období roku nás zasáhlo v plné síle. Venku všechno pučí, voní, svět je najednou barevný a lidé by nejradši jen leželi na zelené trávě nebo se procházeli po lesích a loukách. A není se čemu divit, vždyť je to taková nádhera! Na některých místech světa jaro ale přece jen dovede být ještě o něco kouzelnější. 

Kam se vypravit, abyste viděli jarní život v té nejryzejší podobě? Sepsali jsme pro vás několik ultimátních tipů na následující měsíce. Tak schválně, kdo z vás je zvládne všechny? 

ROZKVETLÉ TŘEŠNĚ

kde: Japonsko 

kdy: v dubnu

Zpěv ptáků a vůně růžových květů – existuje něco víc jarního? Japonsko je svými sakurovými háji proslulé, v největším rozpuku je uvidíte od konce března do průběhu dubna. Například v Kjótu je překrásná třešnová alej známá jako Stezka filozofů, jež vede k ukrytým chrámům. 

POZOROVÁNÍ VELRYB ŠEDÝCH 

kde: Oregon nebo Kalifornie ve Spojených státech amerických

kdy: v dubnu

Jaro je nejvhodnějším ročním obdobím pro pozorování těchto majestátních tvorů v jejich přirozeném prostředí. Pozorování záleží na druhu, který chcete vidět – konec března a duben jsou nejlepší pro sledování velryb šedých. Dvacet tisíc velryb totiž migruje na jih směrem k Mexiku a pohybuje se u břehu, jejich pozorování z kalifornského a oregonského pobřeží je tedy další unikátní možností, jak se bavit během jarního výletu do USA. 

ČERNÉ SLUNCE

kde: Národní park Wadden Sea, Dánsko 

kdy: na jaře

Jeden z největších přírodních úkazů Dánska se odehrává právě na jaře. Nad Národním parkem Wadden Sea se na milion špačků formuje do nejrůznějších obrazců a tvarů – ptačí show se přezdívá kvůli početným hejnům “černé slunce”. Každý rok se na vzdušný balet přijede podívat okolo 100 tisíc návštěvníků. Připravte si termosku s čajem, piknikovou deku a dalekohled! 

ČEKÁNÍ NA BAMBIHO

kde: Kanada, USA, Velká británie 

kdy: na jaře

Žádný strach, tahle podívaná nebude citové vydírání jako animovaný film od Disneyho. Tedy pokud nepůjde o slzy dojetí, které vám po spatření roztomilých srnčat možná z očí vytrysknou. Srny se páří na podzim, přes zimu jsou březí a mláďátka přichází na svět právě na jaře – pozorovat malé tvorečky můžete třeba na anglickém venkově. Slibujeme, že pohled na disneyovského srnečka ležícího v trávě vás dostane.