Cestujeme po světě

Kdy můžete jít v Londýně do muzea zdarma

Vydáno 27. 1. 2015
Chystáte se do Londýna? A víte, že za vstup do muzeí nemusíte platit? Vydejte se do britské metropole, letenky stojí pár stovek, už proto se takový výlet vyplatí. Jaké unikátní skvosty můžete v britských muzejních sbírkách vidět?

Londýnská muzea zdarma: kdy a kam si naplánovat výlet

image
Chystáte se do britské metropole a chcete si ji co nejvíc užít? Máme pro vás pár tipů, jak si Londýn vychutnat i s malým kapesným.  

Londýnská muzea zdarma

image
Národní obrazová galerie Londýn. Foto: Cedric Weber / Shutterstock.com
 
Londýn je ráj především pro milovníky umění. Londýnská radnice totiž turistům nabízí vstup do předních muzeí zdarma. Můžete tedy za nulové vstupné vidět úžasná díla světoznámých malířů – například obraz nizozemského malíře Jana Vermeera nebo plátno Paula Cézanna v Národní galerii (National Gallery). Pokud máte rádi antické památky, můžete se hodiny toulat po sálech s expozicemi v Britském muzeu (British Museum), kde si lze třeba prohlédnout i posmrtnou masku Napoleona.

Národní galerie v Londýně

V londýnské Národní galerii najdete především úchvatnou a jedinečnou sbírku obrazů starých mistrů.
 
  • Národní galerii (National Gallery) najdete na Trafalgar Square. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin, každý pátek můžete v muzeu zůstat až do 21 hodin. Zavřeno je 1. ledna a 24.–26. prosince. Z metra vystupte například na Leicester Square. Za plánek galerie se platí, vstup je zdarma. Národní galerie nabízí návštěvníkům i aplikaci do mobilu, můžete tak mít svá oblíbená díla stále po ruce.  
  • Internetové stránky The National Gallery London

Nenechte si ujít

  • obraz Slunečnice, Vincent van Gogh
  • obraz Koupající se ženy, Paul Cézanne
  • obraz Autoportrét, Rembrandt
  • obraz Madona ve skalách, Leonardo da Vinci
  • obraz Venuše a Mars, Sandro Botticelli

Britské muzeum v Londýně

Britské muzeum najdete v londýnském obvodu Camden, jedná se o jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí historie a kultury na světě. Uvnitř jsou unikátní sbírky z celého světa.
 
  • Britské muzeum najdete na  Great Russell Street. Otevřeno je každý den od 10 do 17.30 hodin, poslední návštěvník může vstoupit v 16.10 hodin. V pátek je otevřeno do 20.30 hodin. Vstupné do stálých sbírek je zdarma, některé výstavy jsou k vidění za poplatek. Na internetových stránkách můžete najít průvodce po nejzajímavějších artefaktech, díky tomu lze dobře naplánovat návštěvu a nevynechat to nejzajímavější. Z metra vystupte na jedné z těchto stanic – Tottenham Court Road, Holborn, Russell Square, Goodge Street.
  • Internetové stránky The British Museum