Cestujeme po světě

Last minute vánoční nákupy – kam vyletět za dárky?

Vydáno 1. 12. 2017 | Letuška.cz Redakce

Vánoce se kvapem blíží a vy máte posledních pár šancí vyletět někam mimo rodnou kotlinu, abyste pořídili ty nejlepší dárky. Kam ale zamířit? Vybrali jsme pro vás pár destinací, kde nejen dobře nakoupíte, ale ještě si jejich návštěvou uděláte plnohodnotný výlet se vším všudy. Balte kufry a vyrážejte na cestu, čas se krátí! 

NEW YORK, SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

Jak se dalo u nakupovací tématiky očekávat, New York byl a vždy bude na první místě. Times Square, Pátá Avenue nebo Madison Avenue jsou pro shopaholiky skoro poutním místem, skvěle proto poslouží i o vánočním čase. Oběhněte přes den nákupní centra jako Bloomingdales nebo Saks na Páté, večer si projděte romantická zakoutí a navštivte vánoční kluziště u Rockefellerova centra. Za zmínku stojí i outletová centra v okolí New Yorku, třeba Tanger Outlet na Long Islandu, kde za zlomek původních cen pořídíte kousky od mainstreamových značek jako je Forever 21 nebo H&M. 

MARAKÉŠ, MAROKO

Kdy jindy si procvičit smlouvací schopnosti, než před Vánoci! Zamiřte na marakešský trh a usmlouvejte, na co vám padne zrak - od starožitné konvičky po pytel exotického koření. Zkuste se v soukách, jak se marockým trhům říká, neztratit, a zcela jistě objevíte ty nejlepší (a pravděpodobně i nejoriginálnější) dary pro své blízké. Kromě Marakéše dejte šanci i Fezu, tamní trhy totiž také stojí za to! 

KOLÍN, NĚMECKO

V Kolíně se pravidelně konají jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v celém Německu. Co se týče samotných nákupů, neobjevíte tu pravděpodobně nic “exotického”, ale atmosféra zamrzlého Rýna, vánočního bruslení a zasněžené kolínské katedrály posune celý výlet na úplně novou úroveň. Na tradičních trzích koukejte hlavně po dřevěných ozdůbkách na vánoční stromek, třeba po postavách z Louskáčka. 

AMSTERDAM, NIZOZEMSKO

Nizozemská metropole se stává čím dál oblíbenější i ve vodách nákupních, není se ale čemu divit. Například oblast De 9 Straatjes je pro nákupy přímo stvořená. Krásné domy a ještě hezčí obchody tu potkáte vyloženě na každém kroku. Pořídíte tu designové vychytávky i oblečení a odpočinout si můžete v jednom z coffee shopů, které v Amsterdamu rostou jako houby po dešti. 

EDINBURGH, VELKÁ BRITÁNIE

Jestli potřebujete instantní dávku vánočního štěstí a pohody, zamiřte na sever Velké Británie do skotského Edinburghu. Honbu za vánočními dárky odstartujte v ulici Princes Street - zajděte třeba do legendárního obchodního domu Jenners, kde nakoupíte ty nejvznešenější komodity, které Skotsko nabízí. Whisky, nejjemnější skotskou vlnu… Po nákupu běžte načerpat Vánoce na Grassmarket, který je slavnostně vyzdobený a najdete tu i kluzistě.

Redakční kredit: pedrosala / Shutterstock.com, Andrew F. Kazmierski / Shutterstock.com​, Shanti Hesse / Shutterstock.com​