Cestujeme po světě

Last minute vánoční nákupy - kam vyletět za dárky?

Vydáno 1. 12. 2017 | Letuška.cz Redakce

Vánoce se kvapem blíží a vy máte posledních pár šancí vyletět někam mimo rodnou kotlinu, abyste pořídili ty nejlepší dárky. Kam ale zamířit? Vybrali jsme pro vás pár destinací, kde nejen dobře nakoupíte, ale ještě si jejich návštěvou uděláte plnohodnotný výlet se vším všudy. Balte kufry a vyrážejte na cestu, čas se krátí! 

NEW YORK, SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

Jak se dalo u nakupovací tématiky očekávat, New York byl a vždy bude na první místě. Times Square, Pátá Avenue nebo Madison Avenue jsou pro shopaholiky skoro poutním místem, skvěle proto poslouží i o vánočním čase. Oběhněte přes den nákupní centra jako Bloomingdales nebo Saks na Páté, večer si projděte romantická zakoutí a navštivte vánoční kluziště u Rockefellerova centra. Za zmínku stojí i outletová centra v okolí New Yorku, třeba Tanger Outlet na Long Islandu, kde za zlomek původních cen pořídíte kousky od mainstreamových značek jako je Forever 21 nebo H&M. 

MARAKÉŠ, MAROKO

Kdy jindy si procvičit smlouvací schopnosti, než před Vánoci! Zamiřte na marakešský trh a usmlouvejte, na co vám padne zrak - od starožitné konvičky po pytel exotického koření. Zkuste se v soukách, jak se marockým trhům říká, neztratit, a zcela jistě objevíte ty nejlepší (a pravděpodobně i nejoriginálnější) dary pro své blízké. Kromě Marakéše dejte šanci i Fezu, tamní trhy totiž také stojí za to! 

KOLÍN, NĚMECKO

V Kolíně se pravidelně konají jedny z nejkrásnějších váno