Cestujeme po světě

LÉTÁTE S NÁMI: Let Dillí – Dubaj – Praha

Vydáno 14. 11. 2018 | Letuška.cz Redakce
Z cestovatelského deníku fotografa a designéra Kryštofa Kříže.

Síla přírody

Pohled z letadla Emirates 3

Z Dillí do Prahy nejraději létám během dne s Emirates přes Dubaj. Pokud je jasná obloha, letadlo se jakoby téměř dotýká vrcholků Himálají a pohled na vrásčitou vyprahlou a divokou krajinu je úchvatný.

Malebná pustina

Pohled z letadla Emirates 4

Divočina pod námi, kde není ani kapka vody, je dechberoucí, abstraktní malby vydrásané do obrovských masivů hor upozorňují na sílu a nezdolatelnost přírodních útvarů. Přitom krása, která se rozprostírá, kam oko dohlédne, je nehostinná pustina připomínající povrch třeba na Marsu.

Výhledy z okna

Pohled z letadla Emirates 6

Vzdálenost je zhruba 2 200 kilometrů a let běžně trvá kolem tří hodin. Za jasného dne je možné spatřit velmi podrobně vrcholy Himálají v pákistánské provincii Balučistán a postupně jsou vidět klesající hory až na pobřeží v Íránu, kde kotví obrovské lodě. Lodě se pak dají dále sledovat až v Ománském zálivu.

Stejné a přeci jiné

Pohled z letadla Emirates 8

Celý let je nádherně monotónně jednobarevný. Když se přistává v Dubaji, zahlédneme pouště, které mají stejnou barvu jako vrcholky hor. Při tomto letu si uvědomuji krásu a nepřekonatelnou sílu přírody jako téměř nikde jinde.

 

Kryštof Kříž, fotograf, designér a spolumajitel studia a obchodu Jain&Kříž

Obrázková galerie

Pohled z letadla Emirates 9