Cestujeme po světě

Leťte se podívat do Londýna, jak se žije v Buckinghamském paláci

Vydáno 31. 7. 2015
Víte, že v Londýně můžete navštívit muzea zdarma? K atraktivitám pro turisty v srpnu přibývá i otevření Buckinghamského paláce.

Buckinghamský palác: Před opravou naposledy pro veřejnost?

image
Každý rok mohou lidé vidět oficiální sídlo britské královské rodiny a to v dnech, kdy se Její Výsost vydává na své letní panství. Je dost možné, že je to na dlouhou dobu poslední příležitost prohlédnout si jednu z nejznámějších budov světa. Buckinghamský palác totiž podle odborníků potřebuje nákladnou rekonstrukci, která si pravděpodobně vyžádá i dočasné přestěhování. Pokud máte letenky do Londýna, na co se tedy letos v létě můžete těšit?
 

Královské přivítání

Letos vůbec poprvé návštěvníci v rámci expozice „Royal Welcome“ vejdou do státních místností vstupem, kterým vchází významní státníci k audienci. Kromě toho nahlédnou i do kuchyně, kde se připravují pokrmy pro nejvýznamnější návštěvy.
 

Umění a luxusní interiéry

  • Velkolepá hostina: K vidění jsou mimo jiné i prostory, kde se konala hostina ke svatbě prince Williama a Kate Middleton.
  • Obrazy: Bohatou sbírku umění zdobí jména velkých umělců – Rubbens, Rembrant i Van Dyck. 
  • Královská zahrada a kavárna: Jaké to asi je na zahradní slavnosti královny si můžete představovat v palácových zahradách. Na 15,8 hektarech lze procházením strávit celé hodiny a k odpočinku i nákupu suvenýrů láká zahradní kavárna.  

Tradiční střídání stráží