Cestujeme po světě

Postřehy cestovatelky - Komfort v turistické třídě s Emirates

Vydáno 8. 10. 2019 | Lokočová Linda
Pocity cestovatelky Lindy Lokočové.

Modrý strom

Emirates

Pro moji další cestu na Šrí Lanku jsem chtěla vybrat spoj s leteckou společností, u které jsem již členem věrnostního programu, abych mohla sbírat míle. Po pečlivém nastudování všech možností jsem se stala členem dalšího věrnostního programu. Letecká společnost Emirates je součástí Skywards programu – a já jsem nyní v odstínech modrého stromu. Registrace proběhla snadno a zákaznický servis funguje velmi rychle. Podařilo se mi totiž jméno zaregistrovat s diakritikou, ale jejich systém to zpracoval po svém, proto jsem musela kontaktovat zákaznickou linku, kde vše obratem opravili.

Drobek v oblacích

Emirates

Vybraný spoj z Prahy do Dubaje byl operovaný Airbusem A380-800. Kolosální drobek bylo první, co mě napadlo, když jsem ho spatřila za oknem u odbavovací brány. 3 choboty spojovaly letadlo s letištěm. Stevardi a stevardky ze 14 zemí, hovořící celkem 16 jazyky, se starali o komfort všech cestujících.

Odstíny fialové

Emirates

Design mého sezení u okna byl v příjemných odstínech fialové. Je to má oblíbená barva a zanechala ve mně nejsilnější dojem. Poté, co jsem se pohodlně usadila v sedačce, měla jsem ještě dost místa na nohy. Své místo jsem si vybrala již při online odbavení. Pokud to jen trochu jde, vždy se snažím vybrat sedadlo u okna a před křídlem. Nabízí skvělou viditelnost a nižší hluk.

Bon Voyage

Emirates

Je to již dlouho, kdy mě něco při letecké dopravě překvapilo. Lidé různých generací, stojící podél startovací dráhy, aby si prohlédli letadlo, ve kterém sedím, definitivně patří do oné kategorie. Rodiny s dětmi, cyklisti, ale také bytosti s profesionálním vybavením na focení, ti všichni stáli podél ranveje na spotterském valu, u speciálně vytvořených otvorů v plotě, a sledovali přesun letadla společnosti Emirates na startovací dráhu. Nadšené děti mi mávaly a já jim mávala zpět v iluzi, že mě vidí.

„Led“ v oblacích

Emirates

„ice“, neboli „information, communication, entertainment“, je zkratka zábavního systému nabízejícího na palubách letadel společnosti Emirates vše, co dokáže zpříjemnit pobyt v oblacích. Dobrá obrazovka, slušná sluchátka a snadné ovládání jsou většinou to první, co mě na palubě letadla zajímá. Protože nespím, filmy jsou to jediné, co mi umožňuje přečkat čas letu při vědomí. Nabídka je opravdu pestrá a uspokojí snad každého.  

Gastronomie ve vzduchu

Emirates

Mezi další podmínky pohodlného letu je vybrat si vhodné jídlo, ideálně dostatečně dopředu ještě před nástupem do letadla. Ze všech 15 možností jsem nakonec zvolila „Indického vegetariána“. Nízkosacharidový vegetarián stále není v nabídce. Ale věřím, že jednou budu naprosto spokojená i ve vzduchu.

Pohodlí za všech okolností

Emirates

Cesta nakonec byla velmi příjemná. Mezipřistání v Dubaji bylo vítaným zpestřením a žádoucím prostorem k procházce. Bylo těsně před půlnocí, když jsme vystupovali z letadla, venku 32 stupňů a já věděla, že tohle je přesně ta zeměpisná šířka a délka, která mi vyhovuje, a velmi ráda ji prozkoumám více, než jen v tranzitním prostoru letiště.