Cestujeme po světě

Přeceňované turistické atrakce z celého světa: Kde to vážně nestojí za to?

Vydáno 2. 1. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

Turistické pasti, předražené vstupy a zážitek? Prakticky nulový. Podařilo se to už určitě každému, nechat se nachytat a zaplatit směšnou částku za něco, co za to vůbec nestálo. Zeptali jsme se, co české turisty na cestách zklamalo, a přinášíme vám výběr toho vůbec nejzbytečnějšího a nejpřeceňovanějšího. Čtěte a neztrácejte příště čas!

GOLDEN TRIANGLE, průsečík Laosu, Thajska a Barmy

“V Thajsku z toho dělají ohromnou věc, přitom je to obyčejné tržiště, kde prodávaj takové ne zrovna chutné pálenky s hady a další zaručeně autentické suvenýry. To stejné kus vedle - vesnice, kde žijou původní kmeny, Akha, Karen a další. Zachovat autenticitu místa, kam najíždějí autobusy plné turistů co půl hodinu, je nemožné, ale tohle je vyloženě ujetý. Ty lidi jsou tam jak v zoo, vystavení u svého obydlí nebo stánku, každý si je prohlíží a fotí. Mají z toho peníze, takže to není proti jejich vůli, naopak je to jejich obživa. Ale jestli mi z toho zůstala nějaká vzpomínka, tak je to divně nepříjemnej pocit,” podělila se Kristýna o svůj zážitek z Asie.

Čtyřiadvacetiletá Linda přihodila ještě tip z Kambodže. “Pro mě je trochu turistickou pastí kambodžský Angkor Wat, ale je to spíš kvůli lidem, samotné místo by bylo fajn,” napsala.

SOCHA ČURAJÍCÍHO CHLAPEČKA, Brusel, Belgie

Podle čtyřiadvacetiletého Michaela z Prahy jde o absolutní ztrátu času. “Všude jsou dlouhé fronty, a když nakonec dojdete na její konec k cíli, uvidíte malou, nijak zajímavou sochu,” napsal. Shodla se s ním i Simona: "Všechny suvenýry jsou v podstatě o čurajícím chlapečkovi, ve finále je to jenom maličká socha obklopená davy lidí. Tak vlastně proč...". 

TORRE DI PISA, Pisa, Itálie

Zelený trávník, stovky turistů, desítky prodejců suvenýrů, pár kapsářů a jedna nakloněná věž. “Torre di Pisa není jediná šikmá věž na světě, vypadá uměle, vstupenky jsou předražené a fakt nestojí za to ztrácet tu čas. Kolem je plno lidí, kteří se fotí v typické opírací póze, takže celé místo působí jako jedno velké panoptikum,” popsala čtyřiadvacetiletá Tereza z Kolína.

BRATISLAVSKÝ HRAD, Bratislava, Slovensko

“Nejvíc mě asi zklamal Bratislavský hrad. Měla jsem nějaká očekávání, ale nakonec jsem dostala jenom hrad velký jako krabička od sirek,” napsala Karolína z Českých Budějovic.