Cestujeme po světě

Romantika po celý rok: Kde na vás čekají nejkrásnější zážitky?

Vydáno 26. 2. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

Ačkoli se nejedná o český svátek, únorové oslavy svatého Valentýna se zařadily mezi tradice mnohých párů či rodin. Však to znáte - na ulicích na vás z každé výlohy kouká výzdoba laděná do červené a růžové, reklamy najednou útočí na city a co pár metrů potkáte člověka s pugétem. Podle nás by se měla láska slavit celoročně. A nejlépe v zahraničí! Proto jsme pro vás vybrali několik neokoukaných destinací, v nichž zažijete pořádnou romantiku podle vašeho gusta, kdy se vám zlíbí. Jaké to jsou?

PATAGONIE

Jihoamerické území velké jako Německo vynásobené třemi nabídne milovníkům přírody vše, co si jen mohou přát. Na rozdíl od jiných přírodních ploch v sobě snoubí krásu divokých And, tradiční kulturu prastarých kmenů i panenskou flóru a faunu. Pokud není týden proležený na lehátku v rezortu nic pro vás, Patagonie je rozhodně správná volba. Vy i vaše polovička se můžete vydat na túru do hor, zajezdit si na kajaku a poznávat místní zvířenu - třeba v chilském národním parku Torres del Paine

MONAKO

Knížecí stát ležící na Azurovém pobřeží. Je třeba něco dodávat? Ubytujte se v jednom z romantických hotýlků a vezměte svou polovičku na výlet k Fort Antoine - divadlu na vzduchu s nezapomenutelným výhledem na moře. Budete-li chtít v druhém nejmenším státě světa načerpat energii ze zeleně, není problém - navštivte jednu z místních zahrad, třeba tu Japonskou, v níž sakury a další stromy kvetou většinu měsíců v roce

SAN FRANCISKO

Pokud vás láká západní pobřeží Spojených států, ale spíš než za přírodního entuziastu se považujete za městské zvíře, vyražte na výlet ve dvou do San Francisca. Nejhezčí západ slunce vám naservíruje cesta Crissy Field s výhledem na legendární most Golden Gate. Na lahodný koktejl si zajděte do baru The Top of the Mark, který leží v nejvyšším patře hotelu Mark Hopkins. Kromě dobrého drinku se vám zde dostane i panorámatu jako nikde jinde. Hlídejte si předpověď počasí, a bude-li vám přát, zabookujte si plavbu po zátoce během západu slunce. Instantní romantika! 

SINTRA

Portugalský Lisabon teď zažívá největší turistický boom - vy ale zamiřte do nedaleké Sintry, malebného městečka, na jehož vrcholu sedí národní park Pena s ikonickým palácem. Poznejte zde kus portugalské historie, ztraťte se v zákoutích palácových zahrad a vyražte ze Sintry k oceánu. Třeba na pláž Praia da Ursa, která je považována za vůbec nekrásnější v Portugalsku. 

BERGEN

Bergen je taková dostupnější varianta Patagonie. Pokud máte v plánu vysedávat nad sklenkou vína, norské městečko asi nebude ta správná volba. Jste-li na druhou stranu fanoušky aktivních dovolených a ve skrytu duše oddanými milovníky zimy a sněhu, norské fjordy obklopující Bergen vás zahřejou na srdci - můžete do nich zajet na vlastní pěst, nebo si koupit cestu s jednou z kanceláří, které v Norsku provozují fjord tours. Samotné centrum města je navíc výkladní skříň tradiční skandinávské architektury.