Cestujeme po světě

Švýcarské město čokolády: kam v Curychu za pravou kakaovou pochoutkou

Vydáno 6. 4. 2018 | Letuška.cz Redakce

Švýcarsko je známé nejen svými hodinkami, ale i čokoládou. Sladkou pochutinu vyrábějí snad ve všech koutech země – poprvé se tu začala vyrábět v roce 1819 u města Vevey. Od té chvíle se ze Švýcarska stala čokoládová velmoc: kde ale vyrábějí tu nejlepší?

Podle průzkumů tu nejlepší z nejlepších najdete v Curychu, největším švýcarském městě, které leží na severním cípu Curyšského jezera. V Curychu začala čokoládová pohádka před 170 lety, kdy tu otevřel Rudolf Sprüngli první továrnu na čokoládu. Zanedlouho vznikla společnosti Lindt&Sprüngli a dodnes je největším curyšským výrobcem čokolády. Ale rozhodně ne jediným! 

Podívali jsme se pochoutce na zub a našli obchody a výrobce, které rozhodně nesmíte při návštěvě perly Švýcarska vynechat. 

Conditorei Schober-Péclard

Napfgasse 4

Schober je cukrárna s nezaměnitelnou atmosférou. Elegantní prostředí, třpytivé lustry, saténové tapety, a především domácí čokoládičky, makronky, krémové dorty a další sladkosti udělají z vaší návštěvy zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. V Schober nejsou žádní troškaři – kromě klasických příchutí laskomin tu najdete třeba želé s příchutí šampaňského nebo lanýžů. 

Läderach

Bahnhofstrasse 106

Pokud se rozhodnete navštívit Läderach, ujistěte se, že máte v kufru dostatek místa, abyste pak po letištní kontrole nemuseli připlácet za nadměrné zavazadlo. Čokoládovna se nachází na curyšské hlavní ulici Bahnhofstrasse a nakoupíte tu vynikající plněné pochoutky. Läderach pravidelně co měsíc uvádí novou, experimentální příchuť. Ochutnávejte! 

Teuscher

Bahnhofstrasse 46

Další skvělá čokoládovna na hlavní třídě! Teuscher byla založena v roce 1932 a je tu báječný výběr pralinek – včetně pralinky z tmavé čokolády plněné máslovým krémem a šampaňským Dom Pérignon. Budete-li mít čokolády plné zuby, vyzkoušejte tu cookies, marcipán a další dobroty. 

Confiserie Sprüngli

Bahnhofstrasse 21

Proslulá Sprüngli stojí na náměstí Paradeplatz od roku 1859. Vyrábí se tu luxusní dorty, plněné čokoládičky, zmrzlina, a především maličké makronky, kterým říkají Luxemburgerli. Ty pořídíte s jakoukoli příchutí a můžete je dovézt domů jako malou pozornost. Zkrátka: navštívit Sprüngli je v Curychu prakticky povinnost! 

Lindt & Sprüngli - továrna na čokoládu

Seestrasse 204, Kilchberg

Ačkoliv už není možné si čokoládovou továrnu projít s průvodcem, stále můžete zajít do místního obchodu a nechat se okouzlit nezměrnou nabídkou čokolády ve všech tvarech, chutích a formách, na jaké si vzpomenete. Tyčinky, pralinky, čokoládové sošky, experimentální ingredience – oči vám z nich budou přecházet. A malý tip: vzhledem k tomu, že jsou čokolády sice krásné, ale taky poměrně drahé, je tu možnost koupit "vadné" kusy. V praxi to znamená, že na sobě má čokoláda nějakou kosmetickou vadu, která vznikla třeba při balení, ale na chuti jí to rozhodně neubralo. Zato na ceně ano!