Cestujeme po světě

Top 10 faktů, bez kterých se na Floridě neobejdete 1. díl

Vydáno 8. 3. 2017 | Letuška.cz Redakce
Pro pohodovou cestu na Floridu potřebujete 3 věci - plavky, mojito a náš cestovatelský speciál. Čtěte!

Top 10 faktů, bez kterých se na Floridě neobejdete

image
Jaro sice pomalu přichází, ale teploty “na triko a kraťasy” jsou stále v nedohlednu. Zkraťte si čekání cestou mimo evropský kontinent - co takhle na Floridu? Jen si to představte. Miami, palmy, bílý písek, moře zábavy a v ruce mojito! Už balíte kufry? Nejdřív koukněte na tipy, které jsme po vás připravili, ať do tohoto slunečného státu neletíte nepřipravení. 

Jazyk

image
Jistě, Florida je jedním z amerických států, úředním jazykem je tedy angličtina. Od padesátých let se však po celé Floridě a především v Miami zvedl počet latinskoamerických přistěhovalců, o to víc se tedy v zemi začala používat španělština - mimochodem, věděli jste, že byla Florida v minulosti španělskou kolonií? V Miami se dokonce mluví o tom, že je španělština ve městě používanějším jazykem než angličtina. Před příletem si tedy procvičte i pár španělských frází, je zřejmé, že se bez nich neobejdete. ¿Comprendes?

Počasí

image
Nejvhodnější dobou, kdy byste měli zamířit na Floridu, je bezesporu jaro (konec března - květen) a podzim (září - listopad). Právě v těchto obdobích americký stát nabízí v průměru na severu příjemných 26°C a na jihu až 28°C. Na začátku jara se připravte na častější přeháňky. Ani zimní teploty neurazí, lehce převyšují 20 stupňů. Letní měsíce jsou dobou parna proloženým nečekanými odpoledními bouřkami. Plánujte si tedy své aktivity pozorně s ohledem na aktuální předpověď počasí, abyste se případně vyhnuli nepříjemným situacím.

Jídlo

image
Latinskoamerické vlivy jsou znatelné nejen co se týče užívaného jazyka. Ne nadarmo se floridské národní kuchyni říká “florribean”, tedy floridsko-karibská. Zejména na Kubu je to, co by kamenem dohodil, lehko tedy mohly do floridské kuchyně proniknout jídla jako empanadas, arroz con pollo (kuře s rýží) nebo vyhlášený kubánský sendvič loncherias.