Cestujeme po světě

Top 10 faktů, bez kterých se na Floridě neobejdete 2. díl

Vydáno 8. 3. 2017 | Letuška.cz Redakce
Toužíte po floridském slunci a bílých plážích? S naším speciálem cestu naplánujete raz dva.

Top 10 faktů, bez kterých se na Floridě neobejdete

V minulém díle floridského speciálu jsme vám nastínili, na co se máte před cestou na Floridu zaměřit. Angličtina ve skutečnosti není jediným používaným jazykem, ochutnání pořádného loncherias je tak trochu nutnost a pláže jsou krásné úplně všude. (Ale vůbec nejhezčí je podle mnohých ta na přilehlém ostrově Siesta Key.) Sbaleno už máte, viďte? Přečtěte si raději i druhý díl našich floridských tipů, třeba jaké vízum do Států potřebujete nebo které město byste rozhodně měli navštívit.

Města

Samozřejmě, pokud se nepodíváte do Miami, jako byste na Floridě ani nebyli. Co ale ostatní města? Pokud máte rádi tematické parky, zamiřte do Orlanda - toto město z nich vyloženě žije. Najdete tady Walt Disney World pro děti (a dospělé), Universal Studios pro filmové nadšence, Mořský svět, Gator Park s aligátory a mnoho dalších. Navíc Orlando nezasáhly ničivé hurikány v takové míře jako jiná města, proto je mezi turisty oblíbené. Pokud toužíte spíše po menším a klidnějším místě, zajeďte na ostrov Sanibel. Kromě ceněného historického muzea a botanické zahrady zde najdete i krásný maják a centra umění. Tamní pláže jsou navíc slavné pro hojný výskyt nejrůznějších mušlí. Velmi zajímavými místy jsou i Florida Keys, tedy jednotlivé ostrůvky lemující floridský poloostrov. Nejznámější z nich je nejjižnější Key West - jeho pláže se nejednou objevily na seznamu těch nejlepších z celé Floridy. Na ostrovech můžete kromě šnorchlování a potápění i navštívit různá muzea, galerie a národní parky. 

Levné letenky

Jednou z největších výhod pro nás Evropany je, že letenky na Floridu nestojí balík. Naopak, do nejjižnějšího státu USA se dá dlouhodobě dostat za hubičku. V posledních měsících se stala standardem cena pohybující se okolo 15 tisíc korun. Při troše štěstí se ale dají sehnat letenky již za 11 tisíc Kč - zpravidla se za tuto cenu létá do Miami.

Vízum Esta

Stejně jako do ostatních koutů Spojených států si i před cestou na Floridu musíte zažádat o vízum ESTA, povolení ke vstupu a pobytu v zemi. Vízum má platnost 90 dní a platí výhradně pro turistické, služební nebo tranzitní cesty. Jeho výhodou je, že se dá vyplnit on-line - na druhou stranu musí dát cestovatelé pozor na deadline, vízum totiž musí být schváleno nejpozději 72 hodin před odletem. Také si zkontrolujte svůj pas, ten by měl být biometrický, vydaný po 1. září 2006 a obsahovat čip. Pokud se vám vízum vrátí schválené, připravte si pár anglických vět na rozhovor s celním úředníkem, ten vás totiž čeká na posledním letišti před vstupem do USA.

Ubytování

Abyste si mohli svůj pobyt na Floridě pořádně užít, potřebujete skvělé zázemí, místo, kde si budete moci po dlouhých procestovaných dnech odpočinout. Naštěstí vám s výběrem můžeme pomoci.

Hokej a Jaromír Jágr

Česká republika je hokejový národ, to je bez diskuze. Určitě tedy víte, že náš nejpopulárnější hokejista Jaromír Jágr v současnosti působí v hokejovém týmu Florida Panthers, který hraje ligu nejvyšší, tedy NHL. V příštích měsících se naskytne hned několik možností, kdy Jágra s Pantery budete moci spatřit na vlastní oči na ledě. A ještě k tomu na Floridě. S nákupem lístků neotálejte, mizí rychle!