Cestujeme po světě

TOP 8 tipů na výlet: Izrael, země zaslíbená

Vydáno 13. 6. 2018 | Letuška.cz Redakce
image

Každý rok se vynoří místa, která zničehonic začnou lákat miliony turistů – v posledních letech šlo třeba o Maroko, Portugalsko a Mexiko. Velký boom turismu zažívá i Izrael, který je se svými historickými památkami, Mrtvým mořem a kulturním vyžitím pro cestovatele velkým lákadlem. Když k tomu připočtete lahodné jídlo s hummusem v čele, vyjde vám ideální výlet. Jaké tipy jsme si pro vás do Izraele připravili? Připravte si notýsek na plánování, nalaďte se na cestovatelskou vlnu a čtěte. 

TEL AVIV – KULTURNÍ CENTRUM IZRAELE

Druhé největší město Izraele a centrum kulturního a hospodářského života Tel Aviv je skvělou startovací čárou pro vaši izraelskou cestu. Najdete tu plno pamětihodností, moderní stavby, čtrnáct kilometrů pláží a nespočet designových butiků a výborných restaurací. V méně turistické severní části se pravidelně konají farmářské trhy s čerstvými surovinami a spousta kavárniček. Na jihu města objevte jeden z nejstarších přístavů světa Jaffu ležící v historické oblasti, kde spolu odnepaměti žili muslimové a křesťané. 

HAIFA – VINICE NAD MĚSTEM

Přístavní město Haifa na severu země prostupuje jedinečná, klidná atmosféra. Svůj podíl na tom zajisté má i překrásná příroda, která Haifu obklopuje. Mezi vůbec nejnavštěvovanější místa v Izraeli patří místní Bahajské zahrady, které leží na hoře Karmel (v překladu Hospodinova vinice). Terasovité zahrady v sobě skrývají jednu z nejdůležitějších svatyní bahajské víry a, ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o historickou památku, byly otevřeny teprve v roce 2001 – spousta turistů je označila za osmý div světa. Na svažitém Karmelu pěstují Izraelci i vinnou révu. Jste-li milovníci vína, v Haifě můžete degustovat přímo od zdroje. 

AKKO – TRADIČNÍ TRŽIŠTĚ I MĚSTO KŘIŽÁKŮ

Nejvyhlášenější trh s kořením a dalšími exotickými produkty najdete ve městě Akko, posledním sídlem Křižáků ve Svaté zemi. Nasajete tu skutečnou atmosféru Blízkého východu a jeho souků (tržišť) – trhovci pokřikují, smlouvají a prodávají veteše i cenné kousky. Odvézt si odtud proto můžete nej