Cestujeme po světě

Zimní Asie: Kam byste měli vyletět, když teploty v Evropě klesnou od nulu?

Vydáno 22. 9. 2017 | Letuška.cz Redakce

Utéct před zimou, zkrátit si čekání na léto a užít si trochu povánoční pohody v exotickém prostředí, tak zní plán čím dál více turistů z celého světa, kteří během zimy cestují do asijských končin. Přemýšlíte, že byste Asii v letošní sezóně také zkusili? Vybrali jsme pro vás pět nejvychválenějších destinací, jejichž výběrem nešlápnete vedle. Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro odpočinkovou dovolenou na pláži, nebo dobrodružnou cestu s krosnou napříč Asií. 

THAJSKO

Thajsko je mezi cestovateli už evergreenem, což ale nic nemění na tom, že má stále co nabídnout. Ať už je řeč o oblíbených ostrovech Phuket a Koh Samui, nebo thajské metropoli Bangkoku. Thajsko se také pyšní bohatým kulturním dědictvím. V druhém největším městě Chiang Mai  obklopeném majestátní přírodou najdete nespočet buddhistických chrámů, a budete-li mít štěstí, stanete se svědky jednoho z mnoha tamních netradičních svátků. Thajské ostrovy se honosí bělostným pískem a azurově modrým mořem, a to i v turisticky nejoblíbenější destinaci, na ostrově Phuket. Bangkok si zase zamilovali volnomyšlenkářští baťůžkáři, neříká se totiž jen tak, že se tu dá zažít opravdu cokoli. Stačí mít otevřené oči! 

Letenky do Thajska najdete na této stránce .

INDONÉSIE

Čtvrtý nejlidnatější stát světa se rozléhá na několika ostrovech v jihovýchodní Asii a Oceánii. Největším z nich je Borneo, o nějž se Indonésie dělí s Majalsií a Brunejí. Mezi turisty je Indonésie oblíbená - propadli především její dechberoucí flóře i fauně, například ubudskému opičímu lesu na Bali, širokému sportovnímu vyžití a kuchyni, která je stejně tak zdravá, jako lahodná - sestává se především z čerstvých ryb, zeleniny, ořechů a bylinek. Mezi vůbec nejnavštěvovanější místa patří balijské vnitrozemní město Ubud a plážová oblast Canggu, kde se dá i surfovat. Jednou z nejvýraznějších atrakcí na Bali je také hindský chrám Besakih z osmého století. 

Letenky do Indonésie najdete na této stránce .

VIETNAM

V naší kotlině se za poslední roky rozmohla obliba vietnamské kuchyně, mnozí proto vyrážejí do této asijské země objevovat další chutě a také se přesvědčit, zda ten “český vietnam” chutná skutečně tak, jak má. Vietnam má ale v rukávě přichystáno mnohem víc es než jen Pho Bo. Metropole Hanoj a Ho Či Minovo Město (bývalý Saigon) pulzují energií a pořídíte tu úplně cokoliv. Na severozápad od Hanoje leží místo Sapa s fascinujícími scenériemi, na východ potom zátoka Ha Long, která je mezi turisty extrémně oblíbená. Což je třeba brát spíše jako varování, objevit se tu na vietnamský státní svátek, pravděpodobně přes masu lidí zátoku ani nezahlídnete. Ve středu země najdete Hang Son Doong, největší jeskyni na světě, jež rozhodně stojí za celodenní túru. Dopřejte si i trochu relaxu na jihovietnamském ostrově Phú Quoc, který vás odmění bílými plážemi a kýčovitým, sytě modrým mořem.

Letenky do Vietnamu najdete na této stránce .

ŠRÍ LANKA

Země čaje, slonů a baťůžkářů. Za málo penež tu člověk prožije výlet svého života, stačí jen nasednout do prvního tuktuku a vyrazit! Pokud plánujete výlet na Šrí Lanku, nesmíte vynechat Adam’s Peak, tedy Adamovu horu. Turisté sem obvykle vyráží už v noci, aby si mohli po několikahodinovém zdolání pěti tisíc schodů zabrat nějaké pohodlné místo na pozorování posvátného trojuhelníkového stínu, který se v krajině objeví s východem slunce. Pokud jste milovníci čaje, nesmíte vynechat Lipton’s Seat, tedy čajové plantáže známého čaje Lipton. V údolí hor kolem města Kandy jsou navíc čajové plantáže skutečně na každém kroku, připravte se tedy na dechberoucí výhledy do zelených údolíček, na vznešené kopce a, pokud bude počasí příznivé, i na oceán. Přes 70 procent obyvatel Šrí Lanky je buddhistického vyznání, na každém rohu jsou proto k vidění Buddhové - od těch malých, suvenýrových, až po několikametrové monumenty. Šrí Lanka je také domovem nejrůznější zvířeny - potkáte tu slony, opice, krokodýly a, budete-li mít štěstí, i levharty, jichž je tu největší koncentrace na světě. 

Letenky na Šrí Lanku najdete na této stránce .

KAMBODŽA

Z našeho seznamu turisty nejméně probádaná jihovýchodoasijská země Kambodža potěší každého milovníka historie. Navštivte v provincii Siem Reap chrámové město Angkor ze středověku, které bylo kdysi  považováno za největší metropoli světa. Z Angkoru je to jen kousek do plovoucí vesnice u jezera Tonlé Sap. Připravte se na spoustu ryb, ježdění na loďkách a prapodivné domky na vorech. Za návštěvu stojí i metropole Phnom Penh, která je typickým příkladem chaotického asijského města, které si zachovalo zbytky svého koloniálního šarmu.

Letenky do Kambodže najdete na této stránce .