Cestujeme po světě

Zimní Asie: Kam byste měli vyletět, když teploty v Evropě klesnou od nulu?

Vydáno 22. 9. 2017 | Letuška.cz Redakce

Utéct před zimou, zkrátit si čekání na léto a užít si trochu povánoční pohody v exotickém prostředí, tak zní plán čím dál více turistů z celého světa, kteří během zimy cestují do asijských končin. Přemýšlíte, že byste Asii v letošní sezóně také zkusili? Vybrali jsme pro vás pět nejvychválenějších destinací, jejichž výběrem nešlápnete vedle. Je jen na vás, jestli se rozhodnete pro odpočinkovou dovolenou na pláži, nebo dobrodružnou cestu s krosnou napříč Asií. 

THAJSKO

Thajsko je mezi cestovateli už evergreenem, což ale nic nemění na tom, že má stále co nabídnout. Ať už je řeč o oblíbených ostrovech Phuket a Koh Samui, nebo thajské metropoli Bangkoku. Thajsko se také pyšní bohatým kulturním dědictvím. V druhém největším městě Chiang Mai  obklopeném majestátní přírodou najdete nespočet buddhistických chrámů, a budete-li mít štěstí, stanete se svědky jednoho z mnoha tamních netradičních svátků. Thajské ostrovy se honosí bělostným pískem a azurově modrým mořem, a to i v turisticky nejoblíbenější destinaci, na ostrově Phuket. Bangkok si zase zamilovali volnomyšlenkářští baťůžkáři, neříká se totiž jen tak, že se tu dá zažít opravdu cokoli. Stačí mít otevřené oči! 

Letenky do Thajska najdete na této stránce .

INDONÉSIE

Čtvrtý nejlidnatější stát světa se rozléhá na několika ostrovech v jihovýchodní Asii a Oceánii. Největším z nich je Borneo, o nějž se Indonésie dělí s Majalsií a Brunejí. Mezi turisty je Indonésie oblíbená - propadli především její dechberoucí flóře i fauně, například ubudskému opičímu lesu na Bali, širokému sportovnímu vyžití a kuchyni, která je stejně tak zdravá, jako lahodná - sestává se především z čerstvých ryb, zeleniny, ořechů a bylinek. Mezi vůbec nejnavštěvovanější místa patří balijské vnitrozemní město Ubud a plážová oblast Canggu, kde se dá i surfovat. Jednou z nejvýraznějších atrakcí na Bali je také hindský chrám Besakih z osmého století. 

Letenky do Indonésie najdete