Praktické informace

Jak s dětmi na letišti?

Vydáno 24. 6. 2019 | Letuška.cz Redakce
Letuška ve spolupráci s Letištěm Václava Havla radí a doporučuje:

Před odletem

Každé dítě, stejně jako dospělá osoba, potřebuje pro cestu do zahraničí platný cestovní doklad.

Tekutiny, včetně dětské výživy potřebné na dobu letu, je třeba deklarovat u bezpečnostní kontroly. Připravte si je proto již doma při balení navrch zavazadla, abyste svůj průchod bezpečnostní kontrolou urychlili.

Odbavení

Rodiny s kočárky cestující přes Terminál 2 mohou využít rychlejší odbave­ní přes speciální průchod. Pro snadnější nalezení hledejte obrázky vlašto­vek, které se nacházejí na začátku bezpečnostní kontroly.

Dětskou výživu v množství potřebném na dobu cesty můžete přepravo­vat bez omezení. Je však nutné předložit ji k rentgenové kontrole mimo zavazadlo.

Bezpečnostní pravidla v oblasti tekutin, aerosolů a gelů

Letiště Praha

Průchod letištěm s vlastním kočárkem

Pokud cestujete s vlastním kočárkem, můžete ho zpravidla používat až do chvíle, kdy nastupujete na palubu letadla. Váš kočárek musí také projít bezpečnostní kontrolou, kde je potřeba ho složit a dát do rentgenu.

Kočárek je nutné odevzdat v odletové bráně personálu letiště. Ti zajistí jeho bezpečné uložení do zavazadlového nebo jiného vyhrazeného prostoru letadla.

V případě, že svůj kočárek pro průchod letištěm nepotřebujete, můžete ho odbavit u odbavovacích přepážek a následně odevzdat u pře­pážky nadrozměrných zavazadel. Zdarma si pak můžete vypůjčit náš golfový kočárek, který najdete v Terminálu 1 za pasovou kontrolou, v Terminálu 2 za bezpečnostní kontrolou nebo na mnoha dalších stanovištích. Stejnou službu můžete využít i po příletu.

  Zázemí pro rodiče s dětmi 

  Místnost pro rodiče s dětmi

  Speciální místnosti pro rodiče s dětmi, kde můžete nalézt klid a soukromí, jsou vybavené přebalovacím pultem, koutkem na hraní, vlastním sociál­ním zázemím a kuchyňkou, kde je například možné ohřívat dětskou stravu pro nejmenší cestovatele. Tyto místnosti se nacházejí na Terminálu 1 i Termi­nálu 2.

  Přebalovací pulty

  Kromě speciální místnosti pro rodiče s dětmi jsou přebalovací pulty umís­těny také na velké většině dámských i pánských toalet ve veřejné i tranzitní části letiště.

  Speciální WC kabinky pro rodiče s dětmi

  Na vybraných toaletách na Terminálu 1 i Terminálu 2 se nacházejí kabinky pro rodiče s dětmi s malým WC a snížená umyvadla.

  Výhodné stravování

  V Restauraci Praha si kromě pestré denní nabídky českých i mezinárod­ních jídel můžete vybrat ze stálé nabídky dvou jídel dětských. K dispozici jsou zde dětské židličky, které si můžete zdarma zapůjčit.

  Zábava na letišti

  Letiště Praha

  Dětské koutky

  Ve veřejné i tranzitní části letiště jsme pro malé cestovatele připravili nej­různější prolézačky, klouzačky a hračky, díky nimž se všechny děti spo­lehlivě zabaví.

  Dětský koutek (Terminál 1)

  Tranzitní část, spojovací chodba mezi Terminálem 1 a 2, u prstu B.

  Dětské minikoutky

  Kromě velkého dětského koutku s prolézačkami jsme pro děti od 3 do 8 let připravili také dětské minikoutky s hračkami na procvičení motoriky a hracími kostkami přímo v jednotlivých odletových branách, kde se děti mohou zabavit i těsně před odletem a zpříjemnit si tak cestování.

  Umístění dětských minikoutků:

  Terminál 1

  • Prst A: Gate A7-9

  • Prst B: Gate B7-9; B10-B18

  Terminál 2     

  • Koncová část prstu C a Gate C15

  Jak rezervovat letenky 

  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.