Tipy Letušky

10 důvodů, proč musíte navštívit španělský ostrov Mallorca

Vydáno 11. 3. 2015 | Letuška.cz Redakce
Poletíte jen dvě a půl hodiny a z letadla vystoupíte v půvabném ráji. Mallorca je malá španělská perlička na evropské mapě odpočinkových destinací. Potěší sportovce, nadchne obdivovatele umělce Joana Miró a za srdce vezme milovníky železnic.

Co všechno musíte zažít na Mallorce

Pokud hledáte tip na místo, kde je krásně po celý rok, doporučujeme největší španělský ostrov Mallorca. Oblíbili si ji němečtí návštěvníci, i díky tomu je na Mallorcu výborné spojení zejména z německých letišť. Taxíky stojí přímo před letištěm a vy se můžete snadno vydat na průzkumy tohoto krásného ostrova. Máme pro vás 10 tipů, které by mohly vaši návštěvu zpříjemnit. 

1. Romantický výlet vláčkem z Palmy do Sólleru

image

Sóller je půvabné město v severozápadní části ostrova a rozhodně stojí za návštěvu, doporučujeme procházku po náměstí, kde můžete v malých krámcích nakoupit velmi vkusné suvenýry. Malé vlakové nádraží najdete snadno, je přímo v centru Palmy. Romantická trasa vede pohořím a vlak projíždí mnoha tunely. Dopředu se podívejte na čas odjezdu zpátky do Palmy, vlak jede jen několikrát za den.     

2. Běh po pobřeží až ke katedrále

image

Přibalte si do kufru běžecké boty, na Mallorce běhá téměř každý. Pokud bydlíte blízko Palmy de Mallorca, zkuste běžet až ke katedrále. Počasí je ke sportování ideální a kolem pláží vede chodník pro pěší i cyklistická stezka.  

3. "Velkolepá!" vydechnete, až uvidíte katedrálu La Seu

image

Impozantní katedrála Panny Marie – přezdívaná La Seu – je jednou z největších gotických katedrál v Evropě, pocházející z roku 1230. Nemůžete ji přehlédnout, je vidět ze širokého okolí.