Tipy Letušky

10 impulzů k návštěvě: Dubaj

Vydáno 1. 2. 2023 | Lokočová Linda
Letuška doporučuje zajímavá a dostupná místa na světě.

10 impulzů k návštěvě Dubaje

Dubaj

Dubaj je jeden ze sedmi emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty – Abú Zabí, Adžmán, Dubaj, Fudžajra, Rás al-Chajma, Umm al-Kuvajn a Šardžá.

Z Prahy přímé lety do Dubaje

Dubaj

Přímé lety do Dubaje nabízí letecké společnosti Emirates, flydubai a Smartwings. Za 6 hodin letu se můžete sami přesvědčit, jak velkolepý Dubaj je. Čekají vás samé světové rekordy. Nejvyšší budova na světě, nejvýše položený nekonečný bazén a mnoho dalšího.

Impulz č. 1: At The Top – Burdž Chalífa    

Dubaj

Výtah, po vizuální show již při jízdě nahoru, zastaví v první zastávce, která se sice jmenuje „Na vrchu“, ale je situována ve 124. a 125. patře. Přesto nabízí jedinečný výhled na část města, okolní budovy, masivní stavební procesy, ale hlavně na život tam dole. Ona už jen ta představa, že jste zatím jen něco málo za půlkou, dělá hodně.

Tip: At The Top Sky se nachází ve 148. patře a ve výšce 555 metrů vysoko.

Impulz č. 2: The View na The Palm Tower

Dubaj

Vyhlídka“ z The Palm Tower nabízí jedinečný panoramatický pohled na umělý ostrov The Palm z výšky 240 metrů. Ve věži se nachází mimo jiné i 5hvězdičkový hotel, apartmány, restaurace, nekonečný bazén i observatoř.

Tip: Doporučuji dorazit před západem slunce a vychutnat si pohledy na osvětlené moře.  

Impulz č. 3: The Dubai Frame

Dubaj

Jedna z nejznámějších atrakcí města, která se stala ikonou a rozpoznávacím bodem mnoha fotografií. Ve výšce 150 metrů se nachází 93 metrů široká plošina, která spojuje 2 věže místy průhledným skleněným chodníkem. Pohledem na sever je vidět původní historické centrum, pohledem na jih jsou vidět moderní reliéfy města.

Tip: Jedno z mála míst, kde na procházku po skleněné podlaze můžete zakoupit kávu s mandlovým mlékem.  

Impulz č. 4: The Ain Dubai

Dubaj

Dubajské oko, jak se také kolu na umělém ostrově Bluewaters Island říká, otevřeli teprve nedávno, konkrétně 21. října letošního roku. Největší pozorovací kolo na světě nabízí výhled na město z dechberoucí výšky 250 metrů.

Tip: Jednotlivé kabinky jsou tematické. Je možné si ji zarezervovat jen pro sebe, například pro žádost o ruku.

Impulz č. 5: The Dubai Fountain

Dubaj

V Dubaji se nachází hned několik fontán. Ta nejvyšší, při choreografii se vodní živel dokáže vyšvihnout až do výšky 140 metrů, se nachází na ploše jezera Burdž, kousek od obchodního centra The Dubai Mall. Pozorovat tuto vodní, světelnou a zvukovou show je možné z nábřeží, případně přímo z vodní hladiny na lodi či při večeři z jedné z mnoha restaurací.      

Tip: Doporučuji restauraci Colt Equestrian Café & Restaurant Dubai. Výtečné jídlo a skvělý výhled.  

Impulz č. 6: Infinity des Lumiere

Dubaj

Prostory galerie jsou pokryty stovkami projektorů, které promítají na stěny a podlahu umělecká díla. Nejznámější malby Van Gogha, projekce „Feel Every Moment“, zpracované takovým způsobem, že se podlamují kolena. Náhled do japonského umění přináší druhá projekce s názvem „Dreamed Japan“ a třetí, „Verse“, je až hypnotický pokus o zapojení všech smyslů.

Tip: Doporučuji zůstat na všechny tři projekce a vychutnat si je do poslední chvíle.    

Impulz č. 7: Madame Tussauds Dubai – Muzeum voskových figurín

Dubaj

Nejznámější muzeum voskových figurín na světě se dočkalo své pobočky i v Dubaji. Nachází se na umělém ostrově Bluewaters Island. 7 kategorií (hudba, móda, film, světoví vůdci, média, Bollywood a sport) představuje 60 nejznámějších osobností z celého světa.

Tip: Vyfoťte se při čaji a sušenkách například Audrey Hepburn při její „Snídani u Tiffanyho“.

Impulz č. 8: La Perle

Dubaj

Cirkusové představení, které v Dubaji dostalo úplně jiný rozměr. Akrobatické kousky obohacené o vodní živel jsou naprosto úchvatně propracované. V jednu chvíli je podlaha jeviště celá pod vodou, v druhé chvíli zůstane jen prostřední jezírko. Fantastická hudba, nápadité osvětlení, důmyslné kostýmy, to je jen zlomek ze zážitku, které „La Perle“ nabízí. 65 umělců, kteří během 90 minut předvedou něco z brusu nového.

Tip: Doporučuji moc nepřemýšlet nad dějem a nechat všechny vjemy působit jako celek.  

Impulz č. 9: Trh s kořením

Dubaj

Barevné stánky s hromadou misek, dóz a ošatek, kde se nabízí ne jeden druh zázvoru, ale hned pět, šafrán ve třech kvalitách, kurkuma ve dvou odstínech a bezpočet dalšího koření, které voní a láká k nákupu. Největší zážitek ale přichází s plechovou miskou, rozžhavenými uhlíky a bílým krystalem. Opravdu je vhodné využít dobré rady prodejce, zavřít oči, dýchat zhluboka. Neznám nic, co by tak dokonale pročistilo dutiny a plíce.

Tip: Smlouvat. I když budete na polovině původní ceny, pořád to není adekvátní hodnota.  

Impulz č. 10: The Yellow Boats Dubai

Dubaj

Na první pohled obyčejný žlutý člun nabízí jedinečný zážitek. Výjezd z přístavu je klidný a pomalý. Doporučuji využít na fotografie „skla a oceli“, které jsou z vodní hladiny ještě úchvatnější. Jakmile kapitán lodi dosáhne otevřeného prostoru, pořádně to rozjede. 30 mil za hodinu je maximální rychlost, kterou umožnují místní zákony. Loď létá po vlnách, naklání se velmi ostře na levou i pravou stranu a nabízí úžasné výhledy na pobřeží.

Tip: Přední část lodi nabízí intenzivní prožitek. Vše, co by mohlo odletět, doporučuji schovat. A pevně se držet.   

Zájezdy pořádané Letuškou do Dubaje

Dubaj

Jak rezervovat zájezdy do Dubaje