Tipy Letušky

10 impulzů k návštěvě: Omán

Vydáno 23. 7. 2019 | Lokočová Linda
Letuška doporučuje zajímavá a dostupná místa na světě.

10 impulzů k návštěvě Ománu

Omán Maskat

Sultanát Omán nabízí bohaté a autentické tradice, bílé písčité pláže a moderní služby. Jedna z několika monarchií Perského zálivu vás nadchne svým arabským kouzlem. Starobylé hlavní město, památky a architektonické skvosty lákají turisty z celého světa.

Z Prahy pohodlně s jedním přestupem až do Maskatu

Omán Maskat

Letecká společnost Turkish Airlines nabízí nejvýhodnější letenky s jedním přestupem v Istanbulu. Výhodou tohoto spojení je možnost podniknout malý okruh Istanbulem a využít tak čas strávený na letišti. Pro zájemce, kteří preferují rychlejší cestu do cílové destinace, nabízí společnost Qatar Airways lety, kdy za necelých 9 hodin budete v cílové destinaci jen s jedním přestupem v Dauhá. Poznejte Sultanát Omán na vlastní oči.

Impulz č. 1: Hlavní město Maskat

Omán Maskat

V Maskatu budete obklopeni tradicemi ze všech stran. Ať se podíváte na budovy, navštívíte místní tržiště, zajdete do malebných restaurací, všude na vás bude dýchat kouzlo orientu.

Tip: Projděte si hned po ránu rybí trh nebo starou tržnici v Matře, která je zároveň významným přístavem.

Impulz č. 2: Písečné pláže v Qurumu

Omán Qurum

Na předměstí hlavního města se rozprostírá prostorná písečná pláž, která se řadí mezi ty živější, přesto nabízí spoustu klidu a soukromí k rozjímání. Za návštěvu určitě stojí i Qurum Natural Park, kde budete obklopeni precizně udržovanou zelení, vodními fontánami a bezpočtem cest a pěšinek k procházce.

Tip: Vezměte své děti do blízkého zábavního parku Marah Land. Pro děti zde mají jen jedno  pravidlo. „Prožívej radost, nebo jdi domů.“

Impulz č. 3: Pobřežní město Barka

Omán Barka

Severně od hlavního města najdete na pobřeží Ománského zálivu vilájet, jinými slovy provincii, kde hlavní hospodářskou komoditou jsou ryby. Chovají se zde kozy, koně, velbloudi a skot. V blízkosti Barky se nachází nejznámější pláž celé země, pláž al-Savádí.

Tip: Zajděte si do pevnosti al-Felajž na divadelní představení, která se zde konají speciálně pro turisty.

Impulz č. 4: Horké minerální prameny v Nachalu